Польща не фіксує збільшення нелегальних мігрантів з України

Ексклюзив

На відрізку кордону Польщі з Україною не фіксується збільшення кількості нелегальних перетинів кордону на фоні розгортання міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила речниця Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі Елжбета Пікор.

“Ми не фіксуємо на цьому відрізку кордону радикального зростання нелегальної міграції, як це має місце на кордоні з Білоруссю”,- сказала Пікор.

За її словами, кількість спроб нелегального перетину кордону на відрізку кордону з Україною зберігнається на тому ж рівні, що й перед пандемією.

Читайте також: Прем'єр Польщі: Є відео з дронів, як у Білорусі мігрантів організовано везуть до кордону

Речниця зауважила, що велика заслуга в цьому українських прикордонників, які затримують багато нелегалів з українського боку кордону.

Вона додала, що з початку року у зоні відповідальності Бещадського відділу Прикордонної служби було затримано 170 нелегальних мігрантів. Зокрема, 21 вересня в районі населеного пункту Арламув затримано 10 громадян Афганістану: дві сім’ї з дітьми віком 12-16 років. Як зауважила Пікор, ці афганці шість років проживали в Україні, а зараз вирішили нелегально перетнути кордон і податися далі на Захід. В рамках процедури редмісії їх було повернено в Україну.

Читайте також: Міжнародні організації закликають розслідувати смерть мігрантів на кордоні Польщі й Білорусі

У зоні відповідальності Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі функціонують чотири автомобільні пункти пропуску: "Корчова-Кракіцець", "Медика-Шегині", "Будомєж-Грушів" і "Кросценко-Смільниця".

Упродовж останніх двох місяців на польсько-білоруському кордоні спостерігається різкий стрибок кількості нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити до РП. У Польщі переконані, що створення міграційого тиску є гібридною операцію Білорусі, які сприяють приїзду мігрантів з Іраку, Сирії та інших країн до РБ. На польсько-білоруському кордоні встановлено загорожу з колючого дроту, а в прикордонних населених пунктах Люблінського та Підляського воєводств Польщі на початку вересня введено надзвичайний стан на 30 днів. Очікується, що його буде продовжено на наступний період.