Посольство Польщі зобов’язали переглянути тендер на візове обслуговування українців
Національна апеляційна палата Польщі (KIO) зобов’язала Посольство Польщі в Україні анулювати результати скандального тендеру з обрання аутсорсингової компанії з візового обслуговування громадян України на найближчі три роки і ще раз переглянути пропозиції інших учасників цього конкурсу.
Про це йдеться у відповіді заступника голови Національної апеляційної палати Польщі Яна Кузавінського на запит кореспондента Укрінформу.
Як зазначається, Національна апеляційна палата рішенням від 6 серпня 2021 року зобов’язала замовника – Посольство РП в Києві – скасувати результати тендеру та анулювати усунення з тендерної процедури пропозиції інших виконавців, які спільно подавали заявку на участь у тендері. Йдеться про Global Visa Center World (Hellas) S.A. з центром в Афінах (Греція) та GVCW Operations Ltd з центром в Нікозії (Кіпр). Пропозиції усіх учасників тендеру KIO зобов’язала Посольство Польщі в Україні оцінити ще раз.
“На практиці це означає, що попередній вибір найвигіднішої пропозиції було скасовано, і замовник знову має оцінити пропозиції, зокрема й пропозицію виконавця, яку раніше було відхилено”, - уточнив Кузавінський.
Він також додав, що Посольство Польщі в Україні не оскаржувало це рішення Національної апеляційної палати Польщі.
Як повідомлялося, 11 червня посольство Польщі в Україні оголосило результати тендеру з обрання візового оператора на три роки у візових центрах у Києві, Вінниці, Львові, Луцьку, Одесі та Харкові. Переможцем тендеру став консорціум із п’яти компаній на чолі з французькою TLScontact з пропозицією 34 млн євро за виконання послуг. При цьому, МЗС Польщі відкинуло пропозиції інших учасників тендеру з меншими ціновими пропозиціями.
Три інші учасники, які програли у тендері, подали апеляції на його результати.
У липні МЗС Польщі інформувало Укрінформ, що не бачить підстав для скасування тендеру з обрання візового оператора в Україні. Як запевняли в польському зовнішньополітичному відомстві, виконавець, з яким буде підписано угоду, буде зобов’язаний дотримуватися усіх її положень і вимог з належною старанністю, а дії, які виходитимуть за рамки замовлених послуг, “становитимуть підставу для нарахування штрафів чи здійснення інших відповідних юридичних кроків з боку замовника”.
До складу консорціуму, який раніше було оголошено переможцем, входить також відома польська компанія з працевлаштування Personnel Service S.A. За оцінкою ряду експертів, а також українських та польських ЗМІ, у переможця тендеру може бути конфлікт інтересів, оскільки польська компанія професійно займається працевлаштуванням українців в РП. Відтак, вона може використовувати своє становище для створення конкурентної переваги над іншими компаніями з працевлаштування іноземців у Польщі.
Крім того, за інформацією низки ЗМІ, власники Personnel Service S.A. мають тісні бізнес-контакти в Росії, зокрема з особами, наближеними до російської влади. Відтак, особисті дані сотень тисяч громадян України можуть опинитися в руках російських спецслужб, що становитиме небезпеку для України.
На питання щодо обрання переможця тендеру звертали увагу організації із захисту трудових мігрантів, а також народні депутати України.
Угода з чинним візовим оператором у Посольства Польщі в Україні завершується у жовтні.
Польща з-посеред 27-ми країн ЄС видає громадянам України найбільше віз . В 2019 році консульські установи Польщі видали громадянам України майже 900 тис. віз, а в “пандемічний” 2020 рік ця кількість склала понад 512 тис. За перший квартал цього року Польща видала українцям понад 411 тис. віз.
Як оцінюється, у Польщі на сьогодні може перебувати приблизно 1,5 млн трудових мігрантів з України.
Фото: Shutterstock