В Україні запускають цифрову базу I-DOC для розслідування воєнних злочинів
У прокуратурі Автономної Республіки Крим та м. Севастополя запустили I-DOC - систему для аналізу і систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Презентація проєкту пройшла за участі тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного.
«Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту в прокуратурі АРК ми впроваджуватимемо її далі», – заявила генпрокурор Ірина Венедіктова.
База даних I-DOC – інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.
Програму презентовано в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні.
«Цей проєкт сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму», – наголосила Квін.
Базу даних I-DOC було розроблено компанією «Кейс Метрікс Нетворк» за підтримки Норвезького Гельсінського комітету і Міністерства закордонних справ Норвегії. «Наша співпраця у цьому проєкті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації Криму. Ми раді, що рішення норвезьких спеціалістів можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини», – відзначив Сведал.
Система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих й прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом.
Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права. Та дає можливість ефективніше використовувати докази зібрані у ході розслідування кримінальних проваджень.
Впровадження системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст у якому воно вчиняється, а також їх вплив на реалізацію окупаційної політики держави-агресора.
Фото: Офіс Генерального прокурора