Українці заглиблені у свої історичні болі, тому важко вступають у діалог зі світом – Маринович
Українці досі заглиблені у свої історичні болі й тому важко вступають у діалог зі світом, вважає дисидент, правозахисник, засновник Української Гельсинської спілки, віцеректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.
Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу.
«Українці досі заглиблені у свої історичні болі й важко вступають у діалог зі світом. Для нас важливіше зрозуміти себе, аніж пояснити себе іншим народам», - зазначив Маринович
На його думку, внутрішньоукраїнській інтеграції суттєво посприяли Майдани.
«На них панувало фантастичне відчуття «єдиної родини», таке не забувається навіть тоді, коли ентузіазм згасає. Але на майбутнє потрібна єдина й динамічна суспільно-політична сила, яка зіпреться на цей досвід єдності й розвине його. І виробить державну політику суспільної інтеграції, як її виробила Німеччина після об’єднання», - сказав Маринович.
Що стосується зовнішньоєвропейської інтеграції, то «українці, звичайно ж, мають щораз більший досвід знайомства з Європою і світом, але це здебільшого споживацький досвід».
«Ми поки що лише користаємо з Європи, а не вступаємо з нею в сутнісний культурний діалог. А щоб був такий діалог, треба, щоб українська нація набула чіткої національної та культурної суб’єктності, а «звичайні» люди стали її амбасадорами», - підкреслив Маринович.