Одеський суд зобов'язав двох крадіїв читати Марка Твена і Шевченка
Суддя Малиновського райсуду Одеси Олександр Гарський встановив вину двох молодиків у крадіжці техніки з автівок і засудив кожного до одного року позбавлення волі умовно. Також суд зобов'язав обох прочитати твори Марка Твена, Джека Лондона та Тараса Шевченка.
Як повідомляє Укрінформ, вердикт судді, що виніс незвичайне покарання внесено до Єдиного реєстру судових рішень.
«Суд кваліфікує дії обвинувачених за ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу за кваліфікуючими ознаками: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням у сховище… Обставинами, які пом`якшують покарання обвинувачених є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення», - йдеться в рішенні суду.
Суд також визнав беззаперечну вину двох раніше несудимих хлопців віком 23 і 19 років. Підсудні викрали з автомобілів автомагнітоли й динаміки. А спіймали їх після того, як один із них увімкнув вночі ліхтарика, і світло помітила охорона автопарковки.
Під час судового слідства з'ясувалось, що один з підсудних виховувався в інтернаті, інший ріс без батька. Ще однією пом'якшувальною обставиною стало те, що один з них нещодавно одружився і у нього народився син, а інший - ремонтував будинок, який йому дістався від держави.
Суд призначив обвинуваченим «покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним строком на один рік, поклавши обов`язки… періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання і роботи».
Крім того, суддя Гарський зобов’язав обидвох підсудних також вчинити «певні дії, а саме: прочитати наступні твори: 1) повість «Пригоди Тома Соєра» 1876 р., автор Марк Твен; 2) роман «Пригоди Гекльберрі Фінна» 1884 р., автор Марк Твен; 3) пригодницьку повість «Біле Ікло» 1906 р., автор Джек Лондон та 4) вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі …» 1845 р.»
Вирок суду першої інстанції набуде чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.