Зеленська планує ініціювати нові проєкти щодо безбар’єрності
Дружина Президента Олена Зеленська планує ініціювати нові проєкти, пов’язані з безбар’єрністю та об’єднувати однодумців в уже існуючих.
Про це вона розповіла в інтерв’ю журналу «Vogue Україна», передає Укрінформ.
«По-перше, для мене важливо виявити цю тему (безбар’єрності – ред.) в суспільному діалозі. Ще недавно її взагалі не було; в останні роки хоча б слово «безбар’єрність» стало траплятися частіше. По-друге, хочу щосили сприяти поширенню в нашому суспільстві філософії поваги, толерантності. І, звісно, маю намір ініціювати нові проєкти, пов’язані з безбар’єрністю, і допомагати наявним, об’єднуючи однодумців», - зазначила перша леді.
Дружина Глави держави назвала великим успіхом створення Національної стратегії безбар’єрності та нагадала, що відповідно до цієї стратегії Кабінет Міністрів ухвалив план дій, кожне з міністерств дістало завдання й підготувало перелік проєктів, за які береться.
«Мінцифри, наприклад, готується покрити швидкісним інтернетом усю Україну, тому що станом на сьогодні люди на 23% території країни не мають доступу до звичних для інших сервісів. Проєктів загалом 200, і їх буде профінансовано. Виконання контролює держава», - пояснила Олена Зеленська.
Також вона підкреслила, що є й локальні проєкти, наприклад, коли разом з представниками громадських організацій і батьками дітей з різними формами інвалідності було проведено аудит безбар’єрності аеропорту «Бориспіль» і виявлено багато моментів, які треба поліпшити.
«Коли люди запитують: «Чому саме Бориспіль?» — ми відповідаємо: хочемо зробити еталонний об’єкт, досвід якого могли б потім запроваджувати інші аеропорти й залізничні вокзали», - зауважила вона.
Крім того, перша леді відзначила, що на Хортиці стартувало будівництво безбар’єрного заповідника, а місто Славутич планує стати повністю безбар’єрним упродовж найближчих трьох років.
«Іноді ми бачимо в новинах або читаємо в соцмережах гучні заяви: «Ми зробили пандус!». Це завжди певний ексклюзив, інфопривід. Мені хочеться, щоб пандуси стали нормою, щоб ми взагалі перестали звертати на це увагу. Щоб було навпаки: «Як це, чому там не було пандуса?». Коли ми перестанемо бачити ексклюзив у звичайних речах, тоді я зрозумію: світ змінився», - наголосила дружина Президента.
Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар'єрного простору і створив Раду для контролю і моніторингу виконання цієї стратегії.
Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору, ініційована Оленою Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків з візками, людей на візках тощо.
Україна отримала офіційний статус учасниці Міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей «Партнерство Біарріц» у вересні 2020 року. Долучення нашої країни до Партнерства заради миру ініціювала перша леді України в грудні 2019 року.
Фото: Vogue Україна