Вбивство журналіста Комарова: у справі допитали майже 1700 свідків, підозрюваних немає
Розслідування вбивства журналіста Вадима Комарова у Черкасах у 2019 році триває, підозрюваних наразі немає.
Про це повідомив заступник керівника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелєєв у ході громадських слухань з питань безпеки журналістів в Україні, які у вівторок проводить Національна спілка журналістів (НСЖУ).
“Наразі тривають оперативні заходи. Я вважаю, що після їх завершення ми зможемо здобути докази, які у подальшому допоможуть нам у повідомленні відповідним особам про підозру”, - сказав він.
За словами посадовця, слідство розглядає три версії вчинення злочину, а кримінальне провадження кваліфікується як “навмисне вбивство”.
У ході проведення досудового розслідування допитано 1693 свідки, проведено 7 оглядів місць подій, низку обшуків, 25 судових експертиз.
Як повідомляв Укрінформ, 20 червня 2019 року, не приходячи до свідомості, у лікарні помер черкаський журналіст Вадим Комаров. Він перебував у комі після жорстокого побиття, яке сталося 4 травня близько 9 ранку у центрі Черкас. На чоловіка посеред вулиці раптово напав невідомий, який завдав йому тілесних ушкоджень і зник з місця події. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження, але потім перекваліфікувала на "Замах на умисне вбивство".
У НСЖУ зазначали, що, за інформацією колег Комарова, напад було вчинено через гострі критичні статті, які готував журналіст. Одна з найбільш гучних публікацій за останній час – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії. Серед інших тем публікацій Комарова – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція в Черкаській міськраді. Журналіста вже намагалися застрелити 2016 року.
2 листопада Національна спілка журналістів України проводить щорічні громадські слухання з питань захисту прав журналістів, боротьби із безкарністю та фізичною агресією щодо працівників ЗМІ. За 10 місяців 2021 року в НСЖУ зафіксували вже 59 випадків застосування сили до журналістів.
Фото: Радіо Свобода