У «Борисполі» за допомогою нового цифрового фільтра виявили фейкові COVID-сертифікати

Відео

У "Борисполі" прикордонники виявили двох осіб із фальшивими COVID-сертифікатами за допомогою нового цифрового фільтра Safe Border.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Правопорушників виявили під час підготовки журналістами "UA: Київ" матеріалу про використання прикордонниками нового цифрового фільтра для COVID-сертифікатів.

"Під час роботи знімальної групи прикордонники оформляли пасажирів рейсів з Хургади (Єгипет) та Анталії (Туреччина). Серед них виявили проблемний сертифікат у 32-річної жінки та 26-річного чоловіка", - повідомляють у ДПСУ.

Жінка в правопорушенні зізналася й заявила, що шкодує про свій вчинок. За словами порушниці, фальшивий документ вона купила за 5 тис. грн, щоб злітати в Європейський Союз.

"Чоловік спершу відмовився повідомити, де отримав підозрілий сертифікат. Втім, коли знімальна група завершила роботу, він зізнався прикордонникам та поліцейським, що невакцинований, а фальшивий сертифікат купив за 50 євро", - зазначають у прикордонній службі.

Загалом за допомогою програмного забезпечення Safe Border минулої доби в пункті пропуску "Бориспіль" прикордонники Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" виявили проблемні сертифікати у п'ятьох українців, які прилетіли з-за кордону.

"Сертифікати про вакцинацію дають можливість особам, які прибувають в Україну під час карантину, уникнути самоізоляції. Вони містять QR-коди, які програмне забезпечення Safe Border швидко зчитує та допомагає визначити чи документ дійсний, чи, можливо, підроблений", - пояснили в ДПСУ.

Читайте також: Підробка COVID-сертифікатів: законопроєкт про кримінальне покарання пройшов комітет ВР

За всіма випадками виявлення проблемних сертифікатів прикордонники направили в Нацполіцію повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

За використання завідомо підробленого документа правопорушникам загрожує штраф або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років.

Злочинці, які виготовляють та продають фальшиві сертифікати, також можуть бути віднайдені в межах досудових розслідувань.

За даними ДПСУ, загалом з 28 серпня за допомогою програми Safe Border у пунктах пропуску "Бориспіль" та "Жуляни" прикордонники виявили 336 підроблених COVID-сертифікатів.

Як повідомляв Укрінформ, у Закарпатській області поліція відкрила 17 кримінальних проваджень щодо використання підроблених документів, які стосуються сертифікатів про вакцинацію та результатів ПЛР-тестування.

Фото: dpsu.gov.ua