Укрпошта випустила конверт із малюнком колишнього в’язня Кремля Сущенка
Укрпошта випустила конверт з одним із малюнків колишнього політв’язня Романа Сущенка, які він створив під час перебування у московському СІЗО «Лефортово».
Як передає Укрінформ, про це повідомила начальниця управління філателістичної продукції Укрпошти Наталія Мухіна у Фейсбуці.
«Укрпошта ніколи не залишалася осторонь складних, проблемних питань, а навпаки - привертала до них увагу українців і світової спільноти за допомогою випуску тематичної поштової продукції. У 2015 році на підтримку українських політв’язнів Укрпошта випустила конверти із закликом звільнити незаконно утриманих – Олега Сенцова, Андрія Кольченко і Надію Савченко», - зазначила, зокрема, вона.
Пізніше, за словами Мухіної, шукаючи нові ідеї для продукції такої тематики, Укрпошта звернула увагу в інтернеті на художні роботи Романа Сущенка, які він створював, перебуваючи на той момент (2016-2019) у московському СІЗО «Лефортово». Малюнки створювалися за допомогою підручних матеріалів - кулькової ручки, олівця, води, соку буряка, чаю і прального порошку.
Однак тоді через неможливість оформлення за таких умов авторських прав конверти з малюнками Сущенка так і не з’явилися. «Але вони з’явилися у 2021 із роботою Романа «Пам‘ятник Святому Володимиру у Києві» і пронизливою цитатою, як нагадування усім нам про ціну власної свободи і про тих, хто ще залишається в’язнями Кремля», - наголосила Мухіна і оприлюднила фото нового конверта.
Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.
4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав «законним» вердикт.
У вересні 2019 року Україна обмінялася з Росією в’язнями у форматі "35 на 35". До України повернулися 24 військовополонених моряки та політв’язні, зокрема і журналіст Сущенко.