Денісова отримала понад 1200 звернень громадян з приводу вакцинації
На адресу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової надійшло вже понад 1200 звернень, у яких громадяни порушують питання щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19.
Про це Денісова повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
У зв’язку з цим вона нагадала, що у резолюції ПАРЄ (2361) наголошується: ніхто не може чинити політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації.
Окремо Денісова уточнила, що відповідно до вимог статей 4 та 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, держава може встановлювати тільки такі обмеження прав, які визначаються законом.
Водночас омбудсман поінформувала, що уряд та Міністерство охорони здоров’я України внесли зміни до низки нормативно-правових актів з питань, пов’язаних з обов’язковою вакцинацією проти COVID-19. За словами Денісової, саме у зв’язку з ухваленням цих нормативно-правових актів на її адресу надходять звернення громадян, у яких порушуються питання щодо обов’язкової вакцинації проти коронавірусу.
"З метою забезпечення реалізації прав громадян на працю та добровільність профілактичного щеплення, звернулася до Прем’єр-міністра України з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП України для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов’язковою, а також щодо визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров’я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України", - написала Уповноважений ВР.
Окрім того, з метою надання правової оцінки процедури відсторонення від роботи працівників і держслужбовців, омбудсман направила запити до Міністерства економіки та Державної служби з питань праці.
При цьому Денісова закликала громадян України убезпечити себе та своїх рідних від тяжких ускладнень COVID-19 та відповідально поставитися до проведення вакцинації.
Як повідомляв Укрінформ, в офісі омбудсмана за 10 місяців 2021 року отримали 13,6 тис. повідомлень про порушення соціальних і економічних прав громадян - це вдвічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.