Ступінь небезпеки нового штаму Omicron з'ясують за два тижні – епідеміологиня
Заяви про те, що новий штам коронавірусу «Омікрон» може змінити весь перебіг пандемії COVID-19, - наразі лише припущення. Для остаточних висновків потрібні кілька тижнів.
Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» сказала лікар-епідеміолог Людмила Мухарська, передає Укрінформ.
«Є припущення, що він може змінити, оскільки зафіксовано, що цей варіант вірусу має досить велику кількість мутацій, що досі не спостерігалося в тому ж штамі «Дельта», який зараз є пріоритетним. Але поки що нічого конкретно не помічено. Це лише припущення. Експерти кажуть, що потрібно приблизно два тижні, щоби краще зрозуміти ситуацію. Тому через дуже короткий час ми дізнаємося, наскільки він справді небезпечний у плані розповсюдження, і що на нас чекає», - деталізувала експерт.
Наразі методи профілактики захворюваності залишаються незмінними - вакцинація тими вакцинами, які є в Україні, а також інші протиепідемічні заходи, сказала вона.
«Вакцинація пріоритетна тими вакцинами, які є. Але однієї вакцинації недостатньо, тому що залишаються всі інші протиепідемічні заходи, заходи профілактики, які були введені ще два роки тому, щойно пандемія почалася. І вони залишаються. І потрібно до них підходити серйозно. Потрібно носити маску, зберігати дистанцію. Потрібно дотримуватися інших заходів, наприклад, провітрювання приміщень. Хоча дуже багато хто до цього ставиться несерйозно. Але це досить ефективний метод профілактики та зменшення впливу вірусу на організм», - продовжила Мухарська.
За її словами, останнім часом коронавірус почав активно вражати дітей, проте тривожні показники пов'язані не зі штамом «Омікрон», а зі штамом «Дельта». З огляду на обставини, в Україні слід задуматися про старт вакцинальної кампанії для дітей, вважає вона.
«Дійсно, діти почали хворіти. І це не пов'язано з новим варіантом. Це пов'язано з варіантом «Дельта». Рекомендації дітям складно дати - треба давати рекомендації дорослим, і їх має давати Міністерство охорони здоров'я, оскільки ми знаємо, що вакцинація для дітей у світі існує, але тільки не в Україні. Її потрібно вводити, і можливо, вводити найближчим часом», - наголосила епідеміолог.
Як повідомлялося, громадяни, які перебували в країнах, де виявлено коронавірус штаму «Омікрон», мають пройти 14-денну самоізоляцію після повернення в Україну.
У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що новий варіант коронавірусу «Омікрон» становить «дуже високий» ризик для світу.