Сьогодні – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
Сьогодні в Україні і у світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.
Інваліди досить часто бувають виключені з повноцінного життя громад. Їхня дискримінація набуває різних форм, включно з фізичними і соціальними бар’єрами. Від цього потерпає суспільство, адже втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.
13 грудня 2006 року ГА ООН була прийнята Конвенція про права інвалідів, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток – це водночас договір з прав людини та інструмент розвитку.
Принципами конвенції є: повага до притаманної кожній людині гідності та особистої незалежності; недискримінація; повне й ефективне залучення в суспільство; повага особливостей інвалідів; рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок; повага до здібностей дітей-інвалідів тощо. Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права інвалідів 16 грудня 2009 року.
Україна цілеспрямовано рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю. про це заявив Президент Володимир Зеленський у Міжнародний день людей з інвалідністю, зазначається на сайті глави держави.
Президент наголосив, що Україна цілеспрямовано рухається до покращення стандартів життя для людей з інвалідністю попри виклики, пов’язані з війною на сході країни та пандемією COVID-19.
«Люди з інвалідністю – це не люди «з особливими потребами». Бо їхні потреби – такі ж, як і в інших громадян: жити без обмежень, вільно пересуватися вулицями міста, мати змогу навчатися, працювати, займатися спортом, ходити в кіно чи в музей. Вони мають таке ж право проявляти себе, заявляти про себе, розкривати свої таланти, як і інші громадяни. І ми як держава повинні забезпечити їм таку можливість. Інклюзивність має стати новою нормою в усіх сферах життя України», – наголосив Зеленський.