Бюджетні мільярди, гігантські хвилі і суп із хвої

Фото тижня

Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.

Фото: Володимир Тарасов

У четвер, 2 грудня, Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2022 рік. Так, наступного року доходи державного бюджету передбачаються у сумі 1 322 млрд грн, видатки – у сумі 1 497 млрд грн. За словами Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, за останні 10 років жоден бюджет не передбачав такий об’єм капітальних видатків, як буде у 2022 році.

Фото: Володимир Тарасов

Напередодні, 1 грудня, в парламенті зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України виступив Президент Володимир Зеленський.

Фото: Володимир Тарасов

Після виступу Президент вручив державні нагороди та надав почесні звання з нагоди 30-річчя проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України. Зокрема, присвоїв звання Героя України та вручив орден «Золота Зірка» учаснику бойових дій у складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Дмитру Коцюбайлу, відомому за позивним «Да Вінчі».

Він – наймолодший командир штурмової роти ДУК «Правий сектор», який перебуває на фронті від початку російсько-української війни. У 2014 році зазнав важкого поранення танковим снарядом у населеному пункті Піски на Донеччині. Після одужання через три місяці реабілітації повернувся на фронт, де донині продовжує відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України.

Фото: Павло Багмут

Також цього дня, у 30-ту річницю проведення Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України, в центрі Києва відбулася мирна акція протесту «Захисти Україну – зупини переворот». Серед вимог мітингувальників були перезавантаження влади, відставка Президента, дострокові вибори до Верховної Ради.

Фото: Олена Худякова

Через заплановані масові заходи поліція посилила заходи безпеки в Урядовому кварталі. Для забезпечення порядку в центрі столиці залучили понад 4,5 тисячі правоохоронців – працівників усіх структурних підрозділів, зокрема поліцію діалогу, кінологів та вибухотехніків, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців Національної гвардії.

Фото: Маркіян Лисейко

Напередодні Україна і світ вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні. По всій країні відбулися жалобні церемонії, тематичні наукові, інформаційні та культурно-мистецькі заходи, виставки, презентації документів, фото- і відеоматеріалів. На фото: церемонія вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові.

Фото: Олександр Лапін

А вінничанам у День пам’яті жертв голодоморів запропонували скуштувати суп із тирси, шишок і хвої у меморіальному ресторані «Непораховані з 1932-го». Містяни могли спробувати їжу, зварену з інгредієнтів, які допомагали людям вижити під час голодоморів. Як зауважили організатори акції, точну кількість тих, кому вижити не вдалося, порахувати неможливо, тому що радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів. Тому й «ресторан» просто неба отримав назву «Непораховані з 1932-го».

Фото: Павло Багмут

У понеділок, 29 листопада, в Колонній залі Київської міської державної адміністрації попрощалися з колишнім міським головою столиці Олександром Омельченком. Міський голова Києва 1996-2006 років помер 25 листопада від ускладнень після перенесеного захворювання на COVID-19. Останній місяць він перебував на лікуванні у закладі охорони здоров’я.

Фото: В’ячеслав Мадієвський

У середу, 1 грудня, в Україні відзначили Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД. З цієї нагоди в різних містах відбулася низка акцій, охочих безкоштовно тестували на ВІЛ-інфекцію. Так, у Харкові провели перформанс «Тестуйся, Лікуйся, Живи!», в межах якого показали, перед якими труднощами постають ВІЛ-позитивні люди.

Фото: В’ячеслав Мадієвський

На військовому аеродромі в Чугуєві Харківської області 24-річний ексвійськовий Роман Кашпур з інвалідністю 2-ї групи на протезі (ампутована права нога) встановив рекорд України, протягнувши 16-тонний літак Ан-26 на відстань 6,40 м за 43 секунди.

Фото: Юлій Зозуля

Традиційно сильною була цього тижня і стихія. В Одесі шторм на Чорному морі зруйнував дерев’яне покриття набережної на пляжі "Ланжерон". Попри небезпеку люди продовжували гуляти там й ловити в кадр ефектні великі хвилі.

Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.

Фото: Євген Котенко

Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич під час антикорупційного форуму "Клептократія і незаконні фінансові потоки" до 30-річчя прокуратури України в Києві.

Фото: Сергій Гудак

Хірург-гінеколог Олександр Язиков проводить лапароскопічну операцію в Ужгороді.

Фото: Володимир Тарасов

Учасники акції руху "SaveФОП" з фаєрами біля будівлі Верховної Ради України.

Фото: Євген Котенко

Учасники громадської акції "Відчинимо правду про насильство" в Києві вимагають ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства.

Фото: В’ячеслав Мадієвський

Під час акції "Запали свічку!" до Дня пам’яті жертв голодоморів у Харкові.

Фото: Ніна Ляшонок

Головний рабин Одеси та Півдня України Авраам Вольф запалює першу свічку на дев'ятисвічнику в межах початку святкування Хануки на Приморському бульварі в Одесі.

Фото: Юрій Рильчук

Відвідувачі виїзної виставки живопису, графіки та офортів Тараса Шевченка "Справжній Шевченко" у Музеї мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську.

Фото: Павло Багмут

Член національної збірної України "Ігор Нескорених" під час відкритого тренування у Олімпійському навчально-спортивному центрі "Конча-Заспа".

Фото: Дмитро Смольєнко

Ігровий момент матчу 9-го туру Ліги чемпіонів з гандболу між ГК "Мотор" (Запоріжжя) і ГК "Фленсбург-Хандевітт" (Німеччина), що завершився з рахунком 31:22 на користь запорізької команди в Запоріжжі.

Фото: Юлій Зозуля

Учасники клубу "Моржі Одеси" під час театралізованого шоу з нагоди Дня моржа на пляжі "Ланжерон".

Фото: Ніна Ляшонок

Жінка з дитиною сидить на лавці на набережній під час шторму в Одесі.

Фото: Геннадій Мінченко

У лабораторії факультету тваринництва та водних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві.