«Справу Семенченка» скерували до суду - СБУ
Служба безпеки під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього народного депутата Семена Семенченка та ряду осіб, обвинувальний акт спрямовано до Шевченківського райсуду Києва.
Про це повідомляє пресцентру СБУ, передає Укрінформ.
"Загалом у кримінальному провадженні повідомлено про підозру та скеровано обвинувальний акт стосовно 9 осіб", - заявили у спецслужбі.
Як зазначається, слідчі встановили, що Семенченко та інші організатори створили на території України незаконне збройне формування з організаційною структурою військового типу.
"До НЗФ входили переважно колишні військовослужбовці та учасники бойових дій. Члени формування проводили військову, стройову та фізичну підготовку. На їхньому озброєнні перебувала вогнепальна зброя та вибухівка", - заявили у спецслужбі.
Повідомляється також, що слідством здобуто докази організації Семенченком терористичного акту в липні 2019 року, а саме пострілу із ручного протитанкового гранатомета у будівлю, де розташовано ТОВ «Інформаційне агентство «112-Україна».
В СБУ зазначили, що обвинувальні акти вручено підозрюваним та адвокатам.
За інформацією спецслужби, Семенченко підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 260, ч. 3 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України (йдеться про створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами та про терористичний акт).
Ще один фігурант, Шевченко Є.С., підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 333 КК України.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України 24 березня заявила, що викрила і припинила діяльність воєнізованого збройного формування, так званої приватної військової компанії, діяльність якої була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів. За даними спецслужби, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Організаторами діяльності «ПВК» СБУ називає ексдепутата від партії «Самопоміч» Семена Семенченка та відомого як «позаштатний агент НАБУ» Євгена Шевченка.
Окрім того, за даними СБУ, Семенченко та Шевченко є можливими організаторами контрабандної схеми із ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії, які згодом нібито продавали державним підприємствам за завищеними цінами.
У межах розслідування проведено понад 80 обшуків і вилучено велику кількість зброї.
Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні заяви про передачу Семенченка під особисту поруку і залишив його під вартою до 1 січня 2022 року.
Фото: Громадське