У Мінветеранів та Міноборони обговорили моделі переходу від військового до цивільного життя
Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, заступниця міністра оборони Ганна Маляр та представники профільних директоратів обговорили створення моделі переходу з військової кар’єри до цивільного життя.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал.
Під час першої зустрічі керівництва обох міністерств напередодні Дня захисників і захисниць України вдалося окреслити комплекс питань соціального захисту, медичного, психологічного забезпечення захисників України і родин загиблих героїв, які потребують вирішення.
Лапутіна повідомила, що в умовах, коли в Україні є понад 400 тисяч ветеранів, існує необхідність запровадження ефективної моделі переходу з військової кар’єри до цивільного життя.
«Сьогодні ми шукаємо з Міністерством оборони точки дотику щодо впровадження ефективного державного менеджменту процесу переходу з військової кар’єри до цивільного життя. У результаті цього кожен український ветеран має стати соціально захищеним, перенавченим, успішним та працевлаштованим, таким, кого поважають у суспільстві і ким пишаються», – заявила очільниця Мінветеранів.
За словами Лапутіної, команда Мінветеранів презентувала представникам НАТО проєкт дорожньої карти переходу з військової на цивільну кар’єру. У ній передбачені заходи підготовки військовослужбовця до мирного життя за рік до того, які він звільниться з війська. Зокрема це стосується чіткого алгоритму медичної та психологічної реабілітації, професійної перепідготовки.
Також вона додала, що за ініціативи Мінветеранів Кабінет Міністрів України у листопаді ухвалив постанову «Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя».
Завдання комісії – системно працювати над комплексною реформою переходу з військової кар’єри до цивільної. До її складу увійшли Міністерство оборони України, всі силові структури, представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства економіки.
«Систему переходу військової кар’єри на цивільну доцільно поділити на тематичні блоки: блок медицини, блок освіти, блок працевлаштування, – повідомила Маляр.
За її словами, по кожному з цих блоків слід визначити, що може зробити Мінветеранів, що – Міноборони та інші органи виконавчої влади, і у які строки.
Учасники наради наголосили, що реалізація реформи потягне за собою низку змін у законодавстві, тому потрібно посилити співпрацю з народними депутатами.
За результатами зустрічі було вирішено найближчим часом провести перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя.
За словами Лапутіної, потрібно зробити реформу людиноцентричною, щоб у центрі уваги були захисники і захисниці.
Як повідомляв Укрінформ, 24 листопада Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни».