В Україні право на інклюзивну освіту реалізують 25 тисяч дітей із 85 тисяч - Денісова
В Україні 85 тисяч дітей потребують реалізації права на інклюзивну освіту, проте лише 25 тисяч з них реалізують його.
Про це під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Саміт “Діти” заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає кореспондент Укрінформу.
“Скільки дітей потребують реалізації права на інклюзивну освіту? 85 тисяч. Скільки реалізують? 25 тисяч”, - сказала Денісова.
Вона нагадала, що в Україні з 2017 року проводиться реформа деінституціалізації — йдеться про виховання дитини у родині, - але за 4 роки “мало що змінилося”.
“На 10 відсотків тільки зменшилася кількість таких закладів, і відповідно, на 9 тисяч дітей, які у цих закладах виховуються”, - зазначила Денісова.
Вона підкреслила, що необхідно звернути увагу й на будинки дитини.
Уповноважена також поінформувала, що Офіс омбудсмена разом з ЮНІСЕФ проводять дослідження реалізації прав дитини з огляду на ситуацію, в якій опинився весь світ через пандемію. За її словами, перші візити мали на меті з'ясувати, скільки щеплень зроблено дітям.
“Народилося у нашій державі за півріччя 133 тис. дітей, а щеплення від усіх хвороб отримали тільки 40%. МОЗ повністю забезпечило всіма цими вакцинами, поставило їх у ОДА... Їх не довезли до тих міст, де потрібно було зробити ці щеплення, і тому 60% новонароджених дітей не отримали цих щеплень”, - заявила Денісова.
За її словами, ще однією проблемою в цьому контексті є те, що батьки дітей виступають проти щеплень.
“І тут нам потрібно всім разом робити просвітницькі компанії, бо у нашій державі, зокрема, є і такі хвороби, які вже майже відсутні у світі”, - наголосила Денісова.
Як повідомлялося, до Національного календаря внесені щеплення проти 10 інфекційних захворювань: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, хіб-інфекція. Більшість із них проводяться у ранньому дитячому віці.
Голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявляв у квітні, що в Україні за час пандемії COVID-19 близько 20% дітей не отримали повністю необхідних щеплень.