Поліція цьогоріч отримала більше 13 тисяч заяв про зниклих дітей

До поліцейських із січня 2021 року надійшло більше 13 тисяч заяв щодо безвісти зниклих дітей, і 96, 5 % таких дітей були розшукані у перші години.

Про це під час Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Саміт “Діти” заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, передає кореспондент Укрінформу.

“Відповідно до статистики, з січня 2021 року до Нацполіції надійшло більше 13 тисяч заяв щодо безвісно зниклих дітей, і тут варто відмітити, що 96,5 % таких дітей було розшукано у перші години по гарячих слідах”, - сказала Павліченко.

За її словами, МВС співпрацює і з територіальними громадами, і з операторами мобільних зв'язків, щоб у перші години після зникнення дитини зібрати якомога більше інформації про те, де перебувала ця дитина і з ким вона останнім часом спілкувалася.

Заступниця міністра уточнила, що у цьому питанні перші години - на вагу золота.

Говорячи про безпеку у онлайн-просторі, Павліченко поінформувала, що правоохоронці наразі забезпечили ефективну комунікацію із адміністрацією найпопулярніших соцмереж щодо видалення негативного контенту, який пропагандує культи насильства і жорстокості.

“З початку 2021 року Національною поліцією заблоковано вже 97 тематичних спільнот і груп тощо. Також є чат-бот, який вже заблокував більше 2, 5 тис. телеграм-каналів щодо такої негативної поведінки”, - уточнила вона.

Павліченко окремо зазначила, що за 10 місяців цього року Нацполіція вже отримала близько 7 тисяч звернень від дітей щодо вчинення відносно них насильства.

Вона додала, що у МВС мають намір проводити спільні навчання з прокуратурою, з залученням поліцейських, зокрема — слідчих поліції, щоб ті кримінальні справи, які розслідуються, мали однаковий фокус і однакову кваліфікацію тих чи інших діянь, які були вчинені або дітьми, або щодо дітей.

Павліченко поінформувала, що для МВС такі спільні навчання насправді є важливими.

Як повідомлялося, Міністерство внутрішніх справ України розпочало масштабний проєкт під назвою “Безпечне дитинство”, який покликаний протистояти викликам, яким можуть бути піддані діти, - зокрема, булінгу і різним формам насильства, у тому числі і домашньому.