Стефанчук спрогнозував, коли Рада може прийняти закон про множинне громадянство

Закон про множинне громадянство може бути прийнято в наступному році, у Верховній Раді є підтримка цього законопроєкту.

Про це в інтерв’ю Укрінформу під час візиту до Варшави розповів Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

“Я сподіваюся, що цей закон буде прийнято в наступному році: є законопроєкт, є політична воля, перше читання розпочнемо на початку наступного року”,- заявив Стефанчук.

Він зауважив, що ця ідея підтримується Верховною Радою.

Голова ВР зауважив, що цей закон дасть можливість українцям, які з тих чи інших причин опинилися за кордоном, або які вже декілька поколінь проживають поза Україною, стати повноцінними громадянами України.

“Фактично, це дасть змогу об’єднати 65 млн українців по всьому світу”,- констатував він.

Читайте також: Закон про тисячу гривень за вакцинацію пішов на підпис Зеленському

Стефанчук зауважив, що в цьому законопроєкті також чітко прописано, що його (друге, українське громадянство – ред.) не можуть мати громадяни країни, яку визнано стосовно України державою-агресором. Крім того, перелік держав встановлюватиме Кабінет Міністрів України.

Він підкреслив, що відбуватиметься амбасадорський характер відносин з країнами, громадянам яких українського походження буде дозволено мати громадянство України.

“Наприклад, якщо вестимемо переговори з приводу множинного громадянства з Канадою, то пропонуватимемо спочатку ввести безвізовий режим, щоб одразу будувати перспективу на майбутнє. Враховуючи потужність української діаспори в Канаді, думаю, що це питання може бути вирішено позитивно. Так само працюватимемо зі США та іншими країнами”,- зазначив спікер.

Читайте також: Судова реформа: Стефанчук пояснив, коли Рада візьметься за ліквідацію ОАСК

Він підкреслив, що таким чином буде відновлено активну діяльність українських діаспорянських громад.

Як повідомлялося, законопроєкт про множинне громадянство був поданий Президентом України Володимиром Зеленським до Верховної Ради 1 грудня.