Мінветеранів визначило перехід з військової служби на цивільну одним з пріоритетів

Напрямок переходу ветеранів з військової служби на цивільну є одним з основних майбутніх пріоритетів діяльності Міністерства у справах ветеранів.

Про це сказала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна в інтерв'ю Укрінформу.

"Наголошу, ми для себе визначили напрямок переходу з військової служби на цивільну як один з основних майбутніх пріоритетів діяльності міністерства та загалом реалізації ветеранської політики.Чому? Є чимало пострадянських моментів, де нічого не змінилося. Наприклад, я пішла на пенсію як людина, яка відслужила майже 30 років, якщо брати пільгову вислугу в антитерористичному підрозділі, отримую звичайну пенсію, певну вихідну грошову виплату. Загалом, це все. Ніхто не замислюється, що людина, яка має ще цілком працездатний вік, хотіла б себе знайти у цивільному житті: перенавчитися на цивільну спеціальність, отримати відповідні преференції або сприяння розвитку власної справи", - заявила Лапутіна.

Вона зазначила, що в різних країнах діють різні підходи, але переважно всі сходяться на тому, що процес переходу з військової кар’єри на цивільну розпочинається з підбору кандидата на службу і з того, коли він переступає поріг військової частини. Тобто, за її словами, кадровий підрозділ має знати, скільки людина планує бути у війську, чи вона підписала контракт, чи буде його продовжувати.

"І вже на цьому має бути побудована система кар’єрного зростання: ключовим є те, що у провідних арміях світу існує людиноцентричний підхід до військовослужбовця. Наприклад, в американській армії командир може спитати: а скільки годин цього тижня ти провів з родиною? У нас когось це цікавить? Частіше військові чують від командира інше: ви отримуєте за особливі умови служби надбавку (яка насправді, визнаємо, є доволі символічною), тож маєте працювати 24/7. Людина за такого підходу вигорає, не живе повноцінним життям, отже, не може професійно відпрацьовувати свої завдання, оскільки вона перевтомлена, перенавантажена, психологічно напружена", - наголосила міністр.

За її словами, в арміях світу цінують людину, і якщо й ми запровадимо такий підхід, "можемо, в принципі, через ветеранську політику зрушити підхід взагалі до соціальної політики".

Як повідомлялося, міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявляла, що модель переходу з військової кар'єри на цивільну має бути започаткована в 2022 році і закладена у держбюджеті на 2023 рік.