Проєкт "Фільтр" зібрав для учнів і вчителів низку курсів з медіаграмотності
Проєкт МКІП із медіаграмотності «Фільтр» зібрав окремий розділ корисної інформації для вчителів та учнів. Все безкоштовно і доступно.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Телеграм міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка.
Так, за наведеною ним інформацією, це численні курси, як-от:
- «Школа критичного мислення від четвертого брата» про базові інструменти в пошуку інформації і розвитку критичного мислення.
- Допоміжні матеріали для вчителів та старших класів від Шведського інституту – тулкіт «Фейк ≠ факт».
- Посібник для юних журналістів. В журналістиці без медіаграмотності взагалі ніяк. Бо потім і поширюються численні фейки від неперевірених джерел.
- Матеріали «Як аналізувати медіа критично». Наочні приклади, як виявляти маніпуляції в тому числі у відео і фото, як розпізнати пропаганду (що зараз дуже актуально).
- Декілька посібників для вчителів, в тому числі в мистецтві.
- Курси з медіаграмотності для дітей від GOOGLE.
"І багато іншого. Що особливо тішить: серед зібраних матеріалів є курси і для молодших класів, і для старших. А також для вчителів і викладачів. Пропоную ознайомитися і впроваджувати у себе на заняттях (чи вдома з дітьми) уроки з медіаграмотності: https://filter.mkip.gov.ua/uchytelyam-ta-uchnyam/", - йдеться у дописі.
Міністр застерігає від сприйняття за правду фейкової інформації: "Це навичка, яка має бути «за замовчуванням» в сучасному світі. Бережіть себе і не дайте фейкам себе спіймати".
Як повідомляв Укрінформ, національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики презентував аналітичний документ "Розвиток медіаграмотності в Україні".