Проєкт «Фільтр» планує розробити державну стратегію з медіаграмотності
Керівниця Національного проєкту «Фільтр» Валерія Ковтун заявила про намір створити координаційні ради міністерств і громадських організацій партнерів для розвитку медіаграмотності.
Про це Ковтун повідомила в інтерв'ю Укрінформу.
«Для розвитку медіаграмотності на наступний рік ми продовжуємо координаційні зустрічі з громадськістю, з міністерствами. Ми хочемо зробити координаційні ради міністерств і партнерів, щоб у них були представники, наприклад, Міністерства освіти, Мінцифри, МЗС, Міністерства охорони здоров’я, Мінмолоді і спорту – ключові міністерства, і наші друзі – донори, партнери, з якими ми вже працюємо», - зазначила Ковтун.
За її словами, це мають бути не показові зустрічі, а реальне обговорення того, «хто, де, кого може підтримати».
«От, наприклад, з МЗС я зустрічалася точково. Їм цікаві наші історії успіху з медіаграмотності. Я вже виступила під час Всесвітнього тижня на зустрічі в ООН і розповідала про наші досягнення у Всесвітньому тижні медіаграмотності, про наші нестандартні формати – про медіаклуби, зокрема і про Лабіринт медіаграмотності. Це був ярмарок креативних ідей з медіаграмотності. Їм цікаво далі просувати цю тему», - зауважила Ковтун.
За її словами, роботи за різними напрямками дуже багато, тому у «Фільтрі» розробили системний план.
«Налагодити координацію з міністерствами, з ГО, з медіа та бізнесом – це перший крок, тому що ми не можемо все самі робити. І на наступний рік ми хочемо розробити державну стратегію з медіаграмотності. Це буде програмний документ, який допоможе скоординовано залучати більше державних органів до співпраці і по мережах просувати медіаграмотність. Тому що без системного плану не можна працювати», - наголосила Ковтун.
Як повідомляв Укрінформ, ключовою місією Національного проєкту «Фільтр», створеного при Міністерстві культури та інформаційної політики, є підвищення рівня медіаграмотності і критичного мислення українців.