Розмова Байдена з Путіним, історії перемог над ковідом та Luxury-Новий рік – публікації тижня
Публікації Укрінформу про найважливіше, які ви могли пропустити цього тижня:
Розмова Байден-Путін: Пу ще не програв, але вже готується
Передноворічний тиждень – час зруйнованих стереотипів. Росію поставлено в ситуацію, з якої немає прийнятного для Кремля виходу. Про те, як пройшла телефонна розмова між президентам и США та РФ пізнім вечором 30 грудня ми конкретно ще нічого не знаємо і не факт, що колись знатимемо про неї все, що хотілося би. Втім, про дуже важливі загальні речі можна уже говорити, виходячи навіть з тональності перших офіційних повідомлень з Білого дому і Кремля. Отже...
***
Поетапне здача Білорусії. Черговий раунд рутинного процесу
Якось уже й рахувати перестали, якою за рахунком цього року була нещодавня зустріч Путіна та Лукашенка. Для розпропу це стало подією не дуже важливою, третьорозрядною. Тим більше, що після неї прессекретар Кремля з трепетом у голосі сказав, що «запланована телефонна розмова Путіна з президентом США». Ось де серйозні базари, а спілкування з мінським правителем – вже рутина, справа техніки, акуратне поетапне додавлювання, поглинання. Але для України відстеження зустрічей «останніх диктаторів Європи» залишається таким же важливим. Через тисячокілометровий кордон, через життєво важливі економічні, торговельні контакти з Білоруссю.
***
Андрій Дещиця, Посол України в Польщі: Україна стає конкурентом Польщі на європейському ринку
Рік, що минає, у польсько-українських відносинах, попри пандемію коронавірусу, був насиченим подіями. Його можна назвати доволі вдалим для розвитку партнерства між сусідніми країнами. Він відрізнявся від попередніх тим, що проблеми, які у минулі роки вважалися ледь не головним питанням взаємин Києва і Варшави, відійшли на другий план. Тим не менше, цей рік вивів у публічну площину інші проблеми – які раніше залишалися десь за лаштунками владних кабінетів. Про те, яким був 2021 рік в українсько-польських відносинах у політичній, економічній, безпековій та інших сферах, чого вдалося досягти, а де проблеми з’явилися чи ще залишаються на порядку денному, – в інтерв’ю власному кореспондентові Укрінформу розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця.
***
Рік 2022: віримо в краще, але готуємося до випробувань...
Дехто справедливо каже, що зовні 1 січня нічим не відрізняється від 31 грудня, тому власні зміни і перевинайдення себе людині, як і суспільству, загалом краще починати будь-якого дня року. Але це правда лише частково. Завершення разом із планетою “обходу сонця” все одно символізує новий етап та новий відлік. Ми наче вдивляємося у власне дзеркало, намагаючись зрозуміти, якими ми стали за рік, і мовби пильно дивимося вперед, намагаючись зрозуміти, що нас сьогоднішніх чекає попереду. Власне про це ми вирішили поговорити з авторами Укрінформу. Яким був минулий рік, як змінилося українське суспільство? З чим упоралися, що пройшли гідно, з чим, можливо, не впоралися, і що буде найскладніше в наступному році? Які будуть виклики, як на них відповідати, як, незважаючи на них, зберігати добрий настрій та життєвий тонус?
***
Що було хорошого для України в 2021 році - погляди експертів
Як і попередній рік, 2021-й був непростим: пандемія, складна економічна ситуація, постійна загроза широкомасштабного російського вторгнення... Але чи знайшлося в ці 12 місяців місце для чогось хорошого? Укрінформ поцікавився в політичних експертів, які найвизначніші позитивні події в Україні-2021 вони могли б назвати, і чому?
***
Це морально-психологічна акція, або Чому жінкам треба ставати на військовий облік
Наказ Міноборони №313 про розширення переліку спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок віком від 18 до 60 років на військовий облік як військовозобов'язаних, породив у соцмережах безліч обговорень, пересудів та жартів. Поруч з цим – на сайті президента з’явилася петиція з вимогою скасувати наказ МО під назвою «Знущання над жінками! Не повинні всі жінки, які мають спеціальність чи професію, бути військовозобов’язаними». Укрінформ зібрав думки авторитетних представниць української спільноти. Вони вважають спекуляції на цю тему маніпулятивними, і наголошують, що ставати на облік треба.
***
Їх втратила Україна у 2021 році
Цей рік, так само ковідний як і попередній, забрав багато життів. Пандемія стала частиною нашої реальності так само, як і війна на сході України. Втім, не лише вірус, а ще час, вік… У 2021-му в засвіти пішло чимало українців – відомих і не надто – митців, учених, політиків, – тих, хто творив історію України і тих, хто просто своєю світлою людською присутністю і щоденною працею робив життя трішки кращим. Укрінформ згадує легким словом тих, кого українське суспільство втратило цього непростого року, що ось-ось завершиться.
***
П’ять дивовижних історій перемоги над ковідом
Чому перед Новим Роком і Різдвом людям так хочеться дива? Отого хепіенду, коли все закінчується щасливо, добро перемагає зло, а життя – хворобу і смерть. І де його взяти, того дива, коли у нас восьмий рік іде війна і два роки триває боротьба з пандемією? На завершення року Укрінформ запитав лікарів, що саме запам’яталося їм найсильніше за період пандемії. І записав розповіді про п’ять чудових перемог, які стали можливими тільки завдяки потужній концентрації зусиль лікарів, пацієнтів, їхніх родин. Кожна така історія – диво.
***
Найцікавіші археологічні знахідки 2021-го року: Зброя, мумії, скарби
Попри пандемію та всі політичні потрясіння, цей рік був неймовірно плідним на археологічні відкриття. Працювали професійні археологи, робили несподівані знахідки аматори, і навіть діти випадково знаходили неймовірні скарби. Завдяки сучасному обладнанню, а також – і це набагато важливіше – завдяки базі знань, яка дозволяє визначати місця розкопок, зараз за один рік може трапитися більше відкриттів, аніж сто років тому за цілу декаду. Та білі плями в історії давніх і не дуже часів, здається, не закінчаться ніколи, а нові відкриття все ще здатні перевертати наші уявлення про минуле. Увазі читача пропонуються 10 найцікавіших археологічних знахідок цього року: від палеолітичного мистецтва до давньоримських монет, від мечів вікінгів до затонулих кораблів. Укрінформ упорядкував ці відкриття за країнами та континентами.
***
Яким був 2021 рік для світової науки. Астрономія
Цей рік розпочався міжнародними прибуттями на Марс – усього за перші десять днів лютого на Червону планету потрапили американський «Персеверанс» і китайський «Чжужун», а на орбіті лишилася арабська станція «Аль-Амаль» або «Надія». А завершився найочікуванішим запуском – у напрямку своєї наукової орбіти врешті рушив космічний телескоп імені Джеймса Вебба. Укрінформ вирішив переглянути все, що було між цими двома точками у 2021, та зібрав головні астроновини року поглядом nauka.ua.
***
ТОП-7 перемог українських спортсменів у 2021 році
Спортивні змагання по всьому світу пішли на зимові канікули, а ми маємо змогу підбити підсумки 2021 року. До вашої уваги ТОП-7 українських спортивних перемог року від Укрінформу - від поєдинку Усика до збірної України з синхронного плавання.
***
Різдво, декороване розкішшю, або Новий рік у сегменті luxury
І знову настає час, коли всі готуються до Різдва: будинки висвятковуються миготливими гірляндами та вигадливими прикрасами; із нетерпінням діти чекають на подарунки; обідні столи заставлені різноманітними стравами; і – попри світову пандемію – торговельні центри нагадують мурашники... У тренді – попит на надмірність. Якщо раніше ми наряджали ялинки гірляндами з кольорового паперу, свічками, яблуками, цукерками, пряниками і невибагливими кульками та ведмедиками, то сьогодні деякі іграшки розширюють саме уявлення про Різдво. Якщо Ісусом користуються, наче споживацьким попитом, може це й непогано у часи, коли все продається та купується. Укрінформ пропонує огляд світового хіт-параду “10 найдорожчих різдвяних прикрас”.
***
Увага, бульбашки! або Як фальсифікують ігристі напої
Шампанське, просеко, креман, асті, фраголіно… На келих будь-якого ігристого, піднятий в найчарівнішу ніч – новорічну, ми покладаємо багато надій та сподівань. При цьому зазвичай не замислюємось над тим, що за напій мерехтить у цьому келиху. Багаторічна традиція підіймати з боєм курантів саме «шампанське» привчила нас до думки, що головне в келиху – бульбашки. А який саме напій цими бульбашками наповнений – справа другорядна. І дарма. Адже саме в високий передсвятковий сезон на полицях магазинів збільшується частка підроблених напоїв. Експерти з якості споживчих товарів наполягають: недобросовісні виробники та імпортери під виглядом ігристого вина часто продають українцям напої, які не відповідають маркуванню та заявленим характеристикам. І таким чином вони не тільки вводять в оману покупців, але шкодять державі, недоплачуючи в бюджет суттєві суми.
***
Нестерпний вундеркінд VS Впливова посередність. Театральна прем’єра
На вас чекає несподіваний і цікавий погляд на відому історію взаємин зрілого й успішного віденського композитора Антоніо Сальєрі та молодого і «хуліганистого» Амадея Моцарта. Що ж то насправді – фатальна дружба чи метафізика заздрощів? Не чекайте простих розгадок – йдіть і дивіться, а потім шукайте відповіді в собі, припускаю, що вас вони можуть здивувати. Режисер Максим Голенко з командою Київського національного академічного театру оперети представив абсолютно блискучу прем’єру – драматичну оперу «Амадеус» – це красиво, талановито, глибоко і контраверсійно.
***
…І впала з неба велика зірка. Кінопрем'єра
Випробування, що спіткали нашу цивілізацію останніми роками, можуть вдихнути нове життя в апокаліптичний жанр. Серед найбільш примітних фільмів про кінець світу останнього часу можна назвати стрічку Адама МакКея, що нещодавно вийшла в обмежений прокат, і тепер доступну передплатникам «Нетфліксу» – «Не дивися вгору». Адам МакКей, постановник «Гри на пониження», що вважається кращим кінематографічним осмисленням іпотечної кризи і найбільш вдалим зверненням до теми фінансових махінацій з часів «Уолл-стріт» Олівера Стоуна, та «Влади», що зображає Діка Чейні втіленням зла, – своєю новою картиною «Не дивись нагору» підтвердив репутацію одного з лідерів американського політичного кінематографа.
Іще більше публікацій читайте тут, а всі інтерв’ю - за цим лінком.