Як виготовляють колючий дріт для кордону з Білоруссю

Фото, відео

Державна прикордонна служба України виготовила на власних потужностях майже 2000 бухт колючого дроту для встановлення на кордоні з Білоруссю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДПСУ.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко відвідав у Черкаській області цех з виробництва дротяних загороджень, розгорнутий в Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ.

«На сьогодні в розгорнутому виробництві встановлено три лінії, які дають змогу виробляти дротяні загородження типу «Єгоза» та сітку рабицю. Також створено необхідний штат групи забезпечення, який працює позмінно», - сказав Дейнеко.

Він наголосив, що прикордонники потребують належного облаштування кордону, враховуючи сучасні виклики та загрози, а також особливості ділянок.

«Серед усіх елементів інженерного облаштування завжди присутнє загородження з колючого дроту. Загальна потреба Держприкордонслужби в таких загородженнях досить велика, тому ми почали виробляти їх самостійно», - зауважив Дейнеко.

Він перевірив, як проводяться роботи, та ознайомився з умовами, в яких облаштовано виробничі потужності.

Голова ДПСУ зауважив, що від початку запуску ліній прикордонники вже самостійно виготовили майже 2000 бухт колючого дроту, які направлені для встановлення на кордоні з Республікою Білорусь.

«Така робота є вкрай актуальною. Враховуючи необхідність швидкого і ефективного облаштування кордону, ці загородження – один з елементів організації завдань згідно з відомчим планом інженерного облаштування. На сьогодні вони вже використовуються на напрямках, що потребують першочергового облаштування», - сказав керівник ДПСУ.

Для забезпечення безперебійного виробництва за рахунок резервного фонду Державного бюджету закуплено майже 300 тонн сировини, ще понад 200 тонн сировини прикордонники отримали від низки організацій.

Як наголосили у ДПСУ, через можливі міграційні потоки з Білорусі Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки кордону. З листопада 2021 року облаштовано десятки кілометрів загороджень. Постійно працюють 30 створених інженерних груп прикордонників. Окрім цього, від місцевих органів самоврядування, представників громадськості, благодійних організацій для облаштування кордону також отримано майже 1500 бухт стрічки спірального типу «Єгоза».

Фото: dpsu.gov.ua