В Україні з початку року зафіксували близько 200 фейкових повідомлень про підготовку теракту
Від початку 2022 року в Україні зафіксовано 184 неправдивих повідомлення про готування терористичного акту.
Про це повідомив Укрінформу речник СБУ Артем Дехтяренко.
За його словами, у кожному випадку здійснюється перевірка об’єкта можливого мінування силами органів Національної поліції, з проведенням евакуації та обстеженням на наявність вибухових пристроїв. У 2021-2022 роках жодне з повідомлень про мінування не підтвердилось, сказав він.
Дехтяренко уточнив, що алгоритм пошуку зловмисника залежить від кожного конкретного випадку і включає як оперативні, так і технічні заходи.
Повідомлення про мінування/теракти надходять на електронні поштові скриньки СБУ, Нацполіції та безпосередньо об’єктів терористичних посягань. "Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які знаходяться на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької й Луганської областей", - сказав речник.
Дехтяренко додав, що упродовж 2021 року зафіксовано понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень терористичного характеру. Найбільша кількість повідомлень стосувалась мінувань об’єктів у Києві, Харківській, Запорізькій, Одеській областях, здебільшого із використанням електронної пошти.
У 2021 році встановлено близько 300 осіб, які здійснили мінування за допомогою телефону та електронної пошти, уточнив він.
Як повідомлялося, 18 січня у Києві на колцентр СБУ надійшло повідомлення про замінування орієнтовно 46 шкіл, правоохоронці проводили перевірку цієї інформації.