У МОЗ розповіли, яким буде карантин під час хвилі Омікрону
Під час хвилі Омікрону будуть застосовуватися такі ж карантинні обмеження, як і раніше.
Про це в інтерв'ю ЛігаLife сказав заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін, передає Укрінформ.
"Під час хвилі Омікрону планується застосування таких же обмежень карантинних. Єдине, що будемо стимулювати місцеві органи влади більш активно застосовувати вимоги помаранчевої зони. Тому що помаранчева зона є попереджувальною. Вона створена, щоб органи місцевої влади застосували превентивні профілактичні попереджувальні заходи, які не дозволять переходу області в червону зону", - сказав Кузін.
Він додав, що місцеві органи влади при переході регіонів на помаранчевий рівень просто очікують червоного рівня.
Кузін нагадав, що головна відмінність червоної та жовтої зони карантину полягає у вимогах до COVID-сертифікатів про вакцинацію. У червоній зоні потрібні дві дози щеплення, у жовтій – достатньо однієї.
Як повідомляв Укрінформ, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 в жовтій зоні епіднебезпеки слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м. Також забороняється: проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів більше, ніж 1 особа на 10 кв. метрів.
Дошкільні навчальні заклади та 1-4 класи шкіл працюють у звичайному форматі, проте інші заклади освіти можуть працювати лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу. В іншому випадку заклад освіти працює у дистанційному форматі.
Обмеження щодо часу роботи закладів відсутні.
Помаранчевий рівень епіднебезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до червоної зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%; кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300; кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60; коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%; зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.
На помаранчевому рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.
При запровадженні червоного рівня епіднебезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:
- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
- робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
- робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
В червоній зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.
У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат.
Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів зеленого COVID-сертифікату.