Українські полярники показали, як пінгвіни вистрибують з води на берег
Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" опублікували відео, як пінгвіни стрімко вискакують з води на берег.
Як передає Укрінформ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомляє у Фейсбуці.
За словами вчених, вайлуватими та незграбними пінгвіни здаються на суші. У воді, де вони проводять 80% життя, ці тварини дуже швидкі.
Особливо прудкими є субантарктичні пінгвіни, які й зафільмовані на відео. Саме вони мешкають на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський".
"Вони є найшвидшими серед усіх і можуть розганятися до 36 кілометрів на годину", - зазначають у НАНЦ.
Щоб вистрибнути на високий берег, ці птахи спочатку набирають швидкість в океані, потім за допомогою лап та хвоста змінюють кут руху та вилітають у повітря.
Таким чином деякі пінгвіни можуть підкорювати висоту в 1,5-3 м.
Швидко плавати їм допомагають крила. Зокрема особлива будова плечей і грудини дозволяє рухати ними, неначе гвинтами.
Також стрімкості сприяє обтічна форма тіла та щільне оперення.
Під час спостережень за імператорськими пінгвінами вчені виявили, що під час розгону вони залишають навколо себе багато бульбашок. І ці кульки виходять не з легенів через рот, а йдуть від пір'я.
Науковці припустили, що перед стрибком у воду пінгвін набирає повітря в пір'я та затримує його, а для розгону у воді притискає пір'я, випускаючи бульбашки на поверхню. Вони діють як мастило, зменшуючи тертя та прискорюючи рух.
Як повідомляв Укрінформ, на початку січня українські полярники зі станції "Академік Вернадський" опублікували відео, як пінгвіни організованими шеренгами "марширують" до океану.