Союзники у Києві, пекінські Ігри та забави комунальників
Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.
У четвер, 3 лютого, відбувся одноденний офіційний візит президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в Україну. Саме цього дня 30 років тому було підписано протокол про встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.
Зустріч пройшла на тлі ескалації ситуації на східному кордоні України. Анкара неодноразово заявляла про те, що готова докладати максимальних зусиль для деескалації та мирного врегулювання конфліктів у регіоні, надати майданчик для перемовин України та Росії як на рівні лідерів країн, так і груп перемовників.
Крім того, цього тижня для обговорення кроків щодо стримування російської агресії до України завітали й низка очільників урядів країн-союзників: Великої Британії – Борис Джонсон, Польщі – Матеуш Моравецький, Нідерландів – Марк Рютте.
На фото: Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль (праворуч) та Премʼєр-міністр Республіки Польща Матеуш Моравецький під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.
Тим часом десятки українців у центрі Києва влаштували акцію "#ThanksFriends" задля того, щоб висловити свою подяку громадянам країн, які підтримують нашу державу та надають зброю на тлі загрози російського вторгнення.
На Майдані Незалежності учасники розгорнули плакат з надписом #ThanksFriends та вивісили низку прапорів країн, які допомагають з озброєнням Україні. Мова йде, зокрема, про Велику Британію, США, Польщу, Естонію, Литву, Латвію, Канаду, Чехію та Туреччину.
Подякували союзникам за зброю і дипломатичну підтримку й у парламенті. Низка нардепів вийшли під час відкриття сьомої сесії ВР ІХ скликання до трибуни з прапорами цих країн.
У День пам'яті Героїв Крут, 29 січня, в українських містах відбулися акції вшанування полеглих студентів. Так, у столиці кілька сотень представників різних громадських і патріотичних організацій пройшли ходою від вулиці Інститутської до Аскольдової могили, де похована частина учасників бою під Крутами.
А у Запоріжжі пам’ять Героїв Крут вшанували смолоскипною ходою.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Військовослужбовці НГУ, постраждалі під час стрілянини на Південмаші, у палаті інтенсивної терапії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова.
Підготовка до церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, Китай.
Українські фігуристи Артем Даренський та Софія Голіченко під час парного виступу у командному турнірі з фігурного катання на зимових Олімпійських іграх 2022 року у Пекіні, Китай.
Учасниця змагань на велосипедах з фіксованою передачею "Goldsprints по-Вінницьки".
Учасниця акції з нагоди Всесвітнього дня хіджабу вручає троянду перехожій на Хрещатику у Києві.
Учасник акції "За ТБ українською!", організованої спільнотою "Мова об'єднує", у масці Путіна біля Кабінету Міністрів України в Києві.
Активісти тримають плакат із гаслом під час акції протесту з вимогою закриття телеканалу "НАШ" та застосування санкцій проти його власника Євгена Мураєва, Київ, 2 лютого 2022 року.
Військовослужбовці 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ під час відпрацювання завдань в межах навчань на Харківщині.
Протирадіаційне укриття у підвальному приміщенні ВСП "Запорізький електротехнічний фаховий коледж НУ "Запорізька політехніка".
Працівник КП «Львівсвітло» здобуває базові практичні навички володіння зброєю у межах Програми національного спротиву – плану дій у разі розгортання повномасштабних військових дій на території України – у Львові.
Робітники демонтують автомат питної води "Долина Плюс", бо Вінницька міська рада не видала дозвіл на роботу компанії.
Інтер’єр костелу Святого Миколая, де завершили протиаварійні роботи, у Києві.
Чоловік годує голубів під час соціально-інформативної акції "Годуй птахів правильно!", організованої для підвищення у людей рівня культури підгодовування диких птахів, у дніпровському парку Глоби.
Ужгородські комунальники бавляться під час прибирання снігу.