Україна визнала Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження у грузинській в'язниці

Україна офіційно визнала колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження у грузинському ув’язненні.

Як передає Укрінформ, про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила в Телеграмі.

"Процесуальним керівником Генеральної прокуратури України під час досудового слідства громадянина України, голову Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі визнано потерпілим відповідно до статті 55 Кримінального процесуального кодексу України", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Саакашвілі на суді у Тбілісі заспівав Гімн України

14 січня поточного року було розпочато провадження за фактом вчинення злочину проти Саакашвілі, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального Кодексу України, а саме перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів Грузії під час утримання Саакашвілі.

"Визнання Міхеїла Саакашвілі потерпілим відбулося з урахуванням того, що йому завдано фізичної та моральної шкоди неправомірними діями працівників правоохоронних органів Грузії", - підкреслила Денісова.

Читайте також: Денісова планує в лютому відвідати Саакашвілі

За її словами, зазначений процесуальний статус дає підстави Саакашвілі надалі скористатися своїми правами як потерпілого на різних стадіях кримінального провадження.

Денісова додала, що справа Саакашвілі і надалі перебуває на її контролі.

Як повідомлялося, 20 жовтня Саакашвілі офіційно висунули звинувачення в незаконному перетині кордону, яке, за даними слідства, він скоїв 28 вересня, коли таємно прибув до грузинського порту Поті з України на судні, яке перевозило вантажівку з молочною продукцією.

Стаття за незаконний перетин кордону передбачає до п'яти років позбавлення волі.

Читайте також: Саакашвілі на суді в Грузії звернувся до українців

Саакашвілі голодував 50 днів у в'язниці.

20 січня прокуратура Грузії не задовольнила визнання експрезидента Міхеїла Саакашвілі потерпілим "через необґрунтованість", водночас дала можливість адвокатам ознайомитись із кримінальною справою.