Держспецзв'язку спростовує, що на телефонах треба відключати геолокацію

Інформація про відстежування українців за геолокацією не відповідає дійсності.

Як передає Укрінформ, про це Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляє у Фейсбуці.

"Увімкнена геолокація на телефоні не допомагає ворогу проводити наведення на цілі. Але закликаємо не поширювати у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації", - зазначили у Держспецзв'язку.

Там пояснили, що смартфони на Android чи iOS не відправляють локацію. Якщо людина хоче "зникнути" – їй треба вмикати авіарежим.

"Випадково кудись відправити повідомлення зі своєю локацією можна, наприклад, через вайбер чи телеграм. Не діліться в публічних чатах інформацією, як і куди легко проїхати. Тільки в особистих повідомленнях із друзями, але краще за все – в телефонній розмові", - підкреслили у службі.

Також не варто робити "комплімент" ворогу.

"Якби у росіян були технології відстежування вашої локації два попередні дні, навіщо їм би було потрібним ставити мітки?", - зазначили у Держспецзв'язку,

У чатах часто "лякають", що ворожі удари коригуватимуться завдяки геолокації. "Однак адреси укриттів та бомбосховищ і так у відкритому доступі", - підкреслили у службі.

Як повідомляв Укрінформ, Українські оператори Київстар, Vodafone та Lifecell заблокували доступ до своїх мереж для абонентів з Росії та Білорусі. Таким чином вороги більше не зможуть вводити в оману українців за допомогою телефонних дзвінків і повідомлень.

24 лютого глава держави-агресора Володимир Путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Близько 4 години ранку РФ завдала ударів по Україні й почала війну.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на всій території України запроваджується воєнний стан.

Верховна Рада зранку 24 лютого затвердила указ Зеленського про запровадження воєнного стану на всій території України.