На час воєнного стану нещеплених від COVID-19 освітян поновлюють на роботі
Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 працівники на період воєнного стану поновлюються на роботі.
Як передає Укрінформ, про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив у Фейсбуці.
«Ми отримуємо велику кількість скарг від працівників закладів освіти на те, що керівники закладів відмовляються поновлювати на роботі працівника, відстороненого від виконання посадових завдань через відсутність щеплення проти COVID-19. Хочу звернути увагу керівників закладів освіти, що наразі такі дії керівників є незаконними. Оскільки 1 березня 2022 року набрав чинності відповідний наказ МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380. Цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ від 04 жовтня 2021 року № 2153, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи», - ідеться в повідомленні.
Горбачов знову наголосив, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці.
«Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату. Як виплачувати зарплату працівникам закладів освіти під час воєнного стану - у нашій публікації тут», - уточнив освітній омбудсмен.
Він звернув увагу, що Мінекономіки у роз’ясненні щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану також наголошує на тому, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 1 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.
Також закликав керівників усіх рівнів не лише до безумовного дотримання вимог чинного законодавства, але й «у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег».
«Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей», - наголосив Горбачов.
Як повідомляв Укрінформ, вчителі та викладачі можуть працювати дистанційно з будь-якої країни. Уже з понеділка деякі заклади освіти відновлюють в умовах воєнного стану навчання після двотижневих канікул, зокрема - у дистанційному форматі.
З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками. Ворог завдає ракетних та авіаударів по українських містах. Зруйновано більш як 200 шкіл. Освітній процес в Україні призупинено.
9 березня міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що МОН ухвалило рішення про початок освітнього процесу в різних форматах у тих регіонах України, де це можливо.