Як не стати ненароком поплічником ворога - поради українцям

Інфографіка

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій надало інструкції для громадян, блогерів та засобів масової інформації, як не стати поплічником ворога.

Як передає Укрінформ, про це віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила у Фейсбуці.

Так, під час тривоги забороняється публікувати фото та відео місцевості, де був обстріл або впав снаряд, відео польоту ракети, момент потрапляння в об'єкт, загальний план цієї місцевості.

Не можна вказувати адресу, координати або докладний опис таких місць (ця інформація допомагає скоординувати дії ворога).

Не слід публікувати відео, де добре видно розпізнавальні знаки: адресні таблички, номери будинків, відомі супермаркети, станції метро тощо.

Забороняється наближатися до місця вибуху, залишатися поруч, знімати чи фотографувати, оскільки це допомагає ворогові вести коригування вогню.

Після тривоги можна зафіксувати пошкодження будівель або об'єктів інфраструктури крупним планом так, щоб у кадр не потрапляла навколишня місцевість. При цьому важливо уникати відомих об'єктів у кадрі.

Бажано поділитися такими кадрами в соцмережах, надсилати їх на сторінки світових ЗМІ, лідерів тощо. Викладати фото пошкодження слід без точної назви об'єкта.

Відео влучання ракет або снарядів рекомендується зовсім не викладати. Особливо небезпечно робити це одразу після атаки.

У будь-який час не можна публікувати будь-яку інформацію, фото, відео - про переміщення або дислокацію українських захисників, військові частини, пункти територіальної оборони, блокпости, укріплення тощо.

Не можна публікувати неперевірену панічну інформацію щодо кількості загиблих, постраждалих, зниклих українців, розповсюджувати фейкові повідомлення про відключення зв'язку, необхідність змінювати якісь налаштування в телефонах тощо.

Також не слід публікувати неперевірені пости про допомогу чи збирання коштів.

Натомість можна і навіть потрібно фіксувати будь-які переміщення ворожих військ, викладати фото у соцмережі з геомітками та вказівкамиточного часу. Але насамперед повідомити в бот @stop_russian_war_bot в Телеграмі.

Потрібно поширювати інформацію про загиблих, поранених, полонених росіян, показувати відео злочинів росіян максимальній аудиторії.

Також бажано робити репости офіційних повідомлень органів влади та розвінчування фейків.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.