Вступна кампанія-2022: нормативних документів та алгоритму дій ще немає
Нормативних документів, які б врегульовували процедуру вступу у заклади вищої освіти у 2022 році, ще немає.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.
"Щодо ЗНО і вступних випробувань маємо зазначити, що наразі нормативних документів, які б визначали, як саме будуть проводитися ці іспити, чи будуть вони проводитися взагалі, немає. Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України плідно співпрацює з Міністерством освіти і науки України, з представниками вищої і загальної середньої освіти із розроблення Порядку зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, тобто документа, який би відповів на всі ті питання, що є актуальними для вступників. Щойно такий документ буде напрацьовано, ми обов’язково розмістимо його на своєму сайті та поінформуємо всіх учасників освітніх оцінювань про те, як саме відбуватиметься вступна кампанія", - йдеться у повідомленні.
В УЦОЯО нагадали, що пробне ЗНО не буде проводитися в березні поточного року.
"Утім, якщо буде ухвалене рішення про реалізацію вступної кампанії у 2022 році без ЗНО, очевидним буде і рішення щодо скасування пробного ЗНО в поточному році", - повідомили в Центрі.
Зараз, як зауважили в УЦОЯО, значна кількість учасників пробного ЗНО ініціюють перерахунок коштів, що залишилися від підготовлення до тестування, на потреби держави або хочуть дізнатися про терміни їхнього повернення.
"Маємо зазначити, що ми не банківська установа, тож не зможемо автоматично перерахувати кошти у відповідні фонди. Водночас, коли ми отримаємо інформацію про механізми вступної кампанії (про доцільність пробного ЗНО), ми розмістимо на сторінках учасників пробного ЗНО на сайті УЦОЯО форму погодження із перерахунком коштів в один із фондів для порятунку України. Ті учасники, які готові будуть віддати кошти у зазначений фонд, повідомлять про своє бажання через форму, для інших – повернення коштів відбуватиметься відповідно до спеціальної процедури", - наголосили в Центрі оцінювання якості освіти.
Як повідомляв Укрінформ, раніше міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що МОН та Комітет ВР з питань освіти напрацювали алгоритм вступу до ЗВО та складання ДПА у 2022 році. Відповідний законопроєкт зареєстрований у Верховній Раді.