Українські полярники отримали першу дозу вакцини від COVID-19
Українські полярники отримали першу дозу вакцини від COVID-19.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"Українські полярники на станції «Академік Вернадський» щепилися першою дозою вакцини Comirnaty/Pfizer від COVID-19, яку 30 березня, подолавши відстань у 15 тис. кілометрів, до них в Антарктиду доправив наш науково-дослідний криголам "Ноосфера", - йдеться у повідомленні.
Наразі щеплення отримали 12 зимівників, які не були вакциновані, бо вирушили на станцію у березні 2021, коли процес вакцинації в Україні тільки починався. Учасники сезонної експедиції, які мають повний курс щеплення від COVID-19, отримають бустерну дозу.
Щеплення на станції провів лікар Андрій Хитрий. За його словами, усі співробітники нормально переносять вакцинацію. Дехто відчував традиційні симптоми, як-от біль в місці ін'єкції чи слабкість, але вони швидко минули.
Також корабель доставив на станцію запаси їжі, пального, інших необхідних речей та нову команду науковців, що змінять зимівників, які вже майже рік пропрацювали на станції й найближчим часом повертатимуться додому.
В Міністерстіві охорони здоров'я наголошують, що COVID-19 нікуди не зник. Українці продовжують хворіти, і наразі заразитися ним стало ще легше. Крім того, через війну не в усіх хворих є доступ до необхідної медичної допомоги. В Україні продовжують працювати пункти вакцинації від COVID-19 у закладах охорони здоров’я на територіях, де не відбуваються бойові дії. Якщо ви перебуваєте в безпеці та хочете зробити базовий курс вакцинації або отримати бустерну дозу, подзвоніть до найближчої поліклініки та запишіться на щеплення.
Як повідомлялося, криголам «Ноосфера» із 66 дозами вакцини Comirnaty на борту вирушив на станцію «Академік Вернадський» у середині лютого, за тиждень до нападу росії на нашу країну.
Під час транспортування було дотримано всіх норм холодового ланцюга. Зокрема, на судні вакцини зберігалися у морозильній камері, що працює в режимі -78 градусів за Цельсієм. За нормами пильно стежив лікар «Ноосфери» Сергій Носенко.
Фото: ЮНІСЕФ