Використовують дітей як «живий щит»: Кремінь про спроби поновити навчання у районах бойових дій
Системні спроби загарбників поновити шкільне навчання у районах ведення бойових дій - це злочинне використання дітей як живого щита, а також продовження колонізаторської політики.
Про це заявив у Фейсбуці уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи поширену російськими пропагандистами інформацію про примусове навчання з 11 квітня дітей у школах Волновахи, передає Укрінформ.
"З відео в соцмережах видно, як відбувалась "святкова" лінійка. Примусово зігнані діти до закладу освіти, що пам'ятає страшні бої в місті 2014-го і теракт проти мирного населення 13 січня 2015-го, славне відродження життя наступними роками, а також героїчну оборону початку 2022-го, – це пропагандистська спроба створення “картинки”. Надалі це може бути використано зі злочинною, а не освітньою метою", - наголосив він.
Мовний омбудсмен також зауважив, що окупанти намагаються поновити "навчальний процес" за російським законодавством, що не передбачає викладання української мови та літератури, історії України та зарубіжної літератури.
"Педагогічні й технічні працівники, які відмовляються співпрацювати з ворогом, стають жертвами погроз, залякувань, терору і викрадень. Злочинне полювання на освітян, а саме: збір списків учителів, обшуки та приниження мають перед собою одну мету. Це – придушення спротиву цивільного населення та фізичний примус до колаборантства", – наголосив Кремінь.
Як повідомлялося, раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав розбудовувати мережу безкоштовних курсів української мови.