У справі щодо екскерівника Держінформ’юсту повідомили про підозру ще трьом особам
За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру ще трьом особам, причетним до заволодіння грошових коштів ДП «Держінформ’юст».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Телеграмі.
«Встановлено, що двоє заступників екскерівника ДП «Держінформ’юст» сприяли колишньому посадовцю заволодіти грошовими коштами у розмірі понад 7 млн гривень, які виділялися на придбання програмного забезпечення для відеоконференцзв’язку TrueConf територіальним органам юстиції і виконавчим службам. При цьому їм було достовірно відомо про відсутність поставок цього програмного забезпечення, незважаючи на що вони підписували первинні документи та здійснювали перерахування грошових коштів», - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, 5 травня та 12 травня 2022 року слідчим суддею ВАКС щодо підозрюваних було обрано запобіжні заходи у вигляді застав у розмірі 744 300 гривень.
Також про підозру у заволодінні грошовими коштами повідомлено і керівнику приватної компанії, що зобов’язувалася здійснити поставку зазначеного програмного забезпечення.
Попередня правова кваліфікація дій підозрюваних: ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.
Крім того, 29 квітня 2022 року слідчим суддею ВАКС екскерівнику ДП «Держінформ’юст», якого детективами НАБУ було затримано у порядку ст. 208 КПК України, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 744 300 грн застави. 10 травня ухвалою АП ВАКС рішення слідчого судді залишено без змін.
Водночас у САП зауважили, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Як повідомляв Укрінформ, 27 квітня НАБУ повідомило про підозру колишньому генеральному директору ДП «Держінформ’юст» у заволодінні 7,7 млн грн держпідприємства, які виділялися на закупівлю програмного забезпечення.
За даними слідства, протягом січня 2014 року – лютого 2015 року на момент вчинення злочину посадовець держкомпанії у змові з чотирма підприємцями організував укладення між Держінформ’юстом та підконтрольними підприємствами договорів на постачання програмної продукції – комп’ютерної програми TrueConf.
2 травня ВАКС обрав запобіжний захід ексгенеральному директору ДП «Держніформ’юст» у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 744 300 гривень.