На Київщині розслідують 76 справ за фактами колабораціонізму

Ексклюзив

Правоохоронці Київщини розслідують 76 справ за фактами допомоги місцевих жителів російським військовим у період, коли частина території області була захоплена військами рф.

Про це повідомили у прокуратурі Київської області у відповідь на запит Укрінформу.

“Київська обласна прокуратура та окружні прокуратури Київщини здійснюють процесуальне керівництво у 76 кримінальних провадженнях, порушених за фактом державної зради і колабораціонізму”, - поінформували у відомстві.

Зазначається, що більшість громадян, які є фігурантами цих кримінальних проваджень, допомагали загарбникам продуктами, надавали житло, повідомляли про військовослужбовців ЗСУ, учасників тероборони та АТО.

Читайте також: У Маріуполі експрацівник банку отримав підозру за введення «рубльових зон»

За даними прокуратури, наразі до суду скеровано обвинувальний акт стосовно самопроголошеного "голови" Димерської ОТГ. Чоловік під час окупації добровільно співпрацював з російськими військовослужбовцями. Після "призначення" він закликав людей співпрацювати із загарбниками, залучав місцеве населення до роботи на них, проводив наради. Фігуран також повідомляв військовим рф і про своїх односельців – учасників АТО, працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та депутатів. Вироку суду обвинувачений очікуватиме під вартою.

На лаві підсудних опинився і мешканець Макарівської ОТГ, який надав російським військовим житло та забезпечував їх продуктами, повідомляв про місце проживання забезпечених громадян, будинки яких вони потім грабували. Чоловік назвався загарбникам ченцем і здійснював "освячення" ворожої техніки та проводив обряди "хрещення" військових рф. Ті ж нищили 60% інфраструктури села Андріївка, де він проживав. Це село зазнало найбільших руйнувань серед населених пунктів Макарівської ОТГ.

Читайте також: Взяли під варту жителя Чернігівщини та його спільника з Чернівців, яких підозрюють у співпраці з "днр"

Також на лаві підсудних опинився громадянин, який разом з іншими мешканцями села Перемога Броварського району створив загін самооборони, а після приходу ворога у село перейшов на його бік та повідомив російським військовослужбовцям про 5 односельчан, причетних до місцевої самооборони. При цьому зрадник вказав організатора загону та зазначив, що саме той надавав вказівки іншим про методи знищення російської військової техніки. Загарбники взяли цих осіб у полон, натягнули їм на обличчя шапки, поставили до паркану зі зв’язаними за спиною руками та стріляли в їхній бік, імітуючи страту.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і знищують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, авіабомб і балістичних ракет.

На початку квітня Київська область визволена від російських загарбників. У визволених містах і селах зафіксовані масові вбивства військовими рф цивільних.