ООН допоможе Україні в розслідуванні сексуального насильства як зброї війни - Венедіктова

Фото

Організація Об'єднаних Націй створить команду експертів для допомоги Україні в розслідуванні сексуального насильства як зброї війни.

Як передає Укрінформ, про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила у Фейсбуці.

Венедіктова та спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Прамілою Паттен обговорили цей крок співпраці в Гаазі.

За словами Венедіктової, Паттен повідомила, що готова організувати групу постійних експертів для роботи в Україні вже найближчим часом. Це будуть досвідчені фахівці, які допомагатимуть прокурорам та слідчим і співпрацюватимуть із громадянським суспільством.

Читайте також: В Україні зафіксували 124 випадки сексуального насильства під час війни - ООН

Генеральний прокурор зазначила, що впровадження кращих світових практик допоможе Україні досягти комплексного захисту постраждалих від сексуального насильства та ефективного розслідування злочинів сексуального насильства, пов’язаних із конфліктом.

“Наразі російські війська в Україні використовують зґвалтування як зброю війни. Ми документуємо та розслідуємо такі воєнні злочини у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Втім, ми розуміємо, що більшість потерпілих поки не звертаються до правоохоронців через страх та стрес після подібних звірств. І тільки створення безпечних умов для тих, хто вижив, зможе змінити цю ситуацію”, - повідомила Венедіктова.

Офіс генпрокурора у співпраці із командою Паттен розробляє Стратегію щодо всебічного захисту жертв сексуального насильства в контексті збройного конфлікту. Вона спрямована на забезпечення їх реабілітації, запобігання повторній віктимізації та створення ефективного механізму реагування на кожен випадок.

Читайте також: Понад 40 країн в ОБСЄ засудили тортури та інше насильство рф у війні проти України

Також Венедіктова і Паттен обговорили доповнення стратегії практичним проєктом захисту потерпілих у партнерстві з міжнародними організаціями.

За словами генпрокурора, це має бути захищене середовище, де жертви та свідки зможуть заявити про злочин, отримати комплексні сервіси - медичну, психологічну, юридичну допомогу та відновлення після пережитого.

Читайте також: ПА ОБСЄ: путін несе основну відповідальність за насильство та руйнування в Україні

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко 4 липня заявила, що працівники поліції наразі загалом відкрили понад 20 кримінальних проваджень щодо вчинення сексуальних злочинів проти українців із боку росіян.