Зеленський анонсував посилення відповідальності за корупцію в судах
Президент Володимир Зеленський анонсував посилення кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення у сфері правосуддя до 10-15 років із конфіскацією майна, перевірки суддів із використанням детектора брехні, підвищення ролі суду присяжних й можливість запровадження нового механізму для захисту прав інвесторів у судах.
Про це глава держави заявив у відеозверненні за результатами засідання РНБО, передає Укрінформ.
Він розповів, що віцепрем’єр-міністр Ольга Стефанішина поінформувала РНБО щодо проміжної усної оцінки Єврокомісією інституційного прогресу України, зокрема і щодо судової реформи.
«Зроблено дійсно багато. Але розглядаємо це лише як необхідну основу для наших власних зобов’язань перед українцями щодо справедливості. Очевидно, що кейс уже колишнього голови Верховного Суду та інші такі ситуації в судовій системі вимагають жорсткішої державної політики щодо вимог до суддів, до всіх, хто працює в системі правосуддя, та їхньої відповідальності за порушення, за корупційні порушення», - підкреслив Зеленський.
За його словами, Верховна Рада зверталася до РНБО й на засіданні звернення розглянули, доповідали Голова ВР Руслан Стефанчук і голова Комітету парламенту з питань правової політики Денис Маслов.
«Отже, пропозиції. Посилити кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя. І щоб це було відчутно. Від 10 до 15 років із конфіскацією майна. І щоб це стосувалося тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках», - зазначив Президент.
Також він наголосив, що мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду.
«Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок. І вважаю, що варто перевіряти, у тому числі з використанням детектора брехні», - зауважив глава держави.
Крім того, він наполягає, що потрібно посилити і роль суду присяжних, розширити випадки його застосування в Україні.
Зеленський додав, що на засіданні РНБО окремо обговорили питання про захист прав бізнесу та інвесторів у судах.
«Це фундаментальне завдання. Сильна економіка – це захищені інвестиції, це гарантований захист права власності. І це має бути. Якщо потрібен окремий механізм, який захищатиме бізнес, права інвесторів, то маємо це забезпечити. Відповідні пропозиції є», - пояснив Президент.
Як повідомлялося, у п’ятницю, 23 червня, відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони щодо стану бомбосховищ, судової реформи та євроінтеграційних питань.
Фото: ОП