За перший рік роботи майстерня UNBROKEN у Львові виготовила 215 протезів

Фото, відео

За перший рік роботи напрямку протезування в Національному центрі реабілітації “Незламні” (UNBROKEN) спеціалісти центру виготовили 215 протезів, з яких – 6 біонічних протезів рук.

Про це повідомляється на сайті Львівської міськради, передає Укрінформ.

“Станом на цей момент тут вже встановлено 215 протезів, а це – 215 людей, які не поїхали з України і не шукали допомоги в інших країнах світу. Це прекрасно, коли українці отримують якісне лікування в Україні”, - наголосив генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

У міськраді зазначили, що з нагоди першої річниці запуску протезної майстерні, яка виповнилася сьогодні, вона відкрила свої двері для відвідувачів і показала всім охочим щоденну роботу великої команди протезистів і всі етапи виготовлення штучних кінцівок.

На заході також були захисники, які отримали протези в цій майстерні. Зокрема Ігор Крупнов, який став першим пацієнтом в Україні, якому медики вживили протез прямо у кістку (остеоінтеграційне протезування).

“Саме на мені спробували новий метод протезування – остеоінтеграційне протезування. Я вже відчуваю, що це класний метод, бо мої протези настільки зручні, легкі та компактні, що я на них дуже легко можу пересуватись, і більшість людей навіть не здогадується, що в мене сталеві ноги”, – розповів Крупнов.

За перший рік роботи майстерня UNBROKEN у Львові виготовила 215 протезів / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

 

Ще одним пацієнтом центру “Незламні” став Олександр Морський - прикордонник, який служив у Маріуполі та був у полоні в Оленівці. Він одним з перших отримав протез руки.

“Протез, у першу чергу, дуже важливий як психологічна підтримка, бо з ним ти відчуваєш себе звичайною людиною”, – зауважив Морський.

Як повідомили у центрі, захисники зі штучними кінцівками повертаються на передову, дехто залишається в центрі, працюючи ментором, хтось продовжує допомагати волонтерством.

Генеральний директор Першого медоб’єднання Львова розповів, що у планах є створення ще однієї протезної майстерні в лікарні святого Луки та протезного мінізаводу на території лікарні святого Пантелеймона. Також планують збільшити кількість фахових протезистів, адже кількість людей, які потребують допомоги, постійно зростає.

Читайте також: Мінсоцполітики запускає «гарячу лінію» з питань реабілітації та протезування військових

Як повідомлялося, перша мобільна протезна майстерня Національного реабілітаційного центру “Незламні” (UNBROKEN) почала працювати у вересні 2022 року. Її разом з обладнанням від німецької компанії Ottobock надала Мальтійська служба допомоги за підтримки уряду Німеччини та Міністерства охорони здоров'я України.