Російський уряд проводить політику розлюднення українців, злочини росіян – не випадкові
Центр провів дослідження, присвячене геноцидній риториці російського режиму
Про це сказав аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков під час дискусії «Російський геноцид проти української нації: від риторики до практики», яку Центр провів спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду:
«Центр провів дослідження, присвячене геноцидній риториці російського режиму. Ми зосередилися на законодавстві РФ, шкільних підручниках, риториці представників російської влади, державних ЗМІ. Наприклад, Путін не визнає існування українського народу, право українців на власну ідентичність, існування української мови».
Пропагандисти просувають тезу, що українство – це хвороба, українці – це люди, яких треба примусово лікувати. У підручниках повністю повторюється риторика Путіна і пропаганди – зокрема, міфи про нацистів та конспірологія про те, що українців вигадав австрійський генштаб.
Російський уряд проводить політику розлюднення українців, тому їх злочини, які є складовими злочину геноциду, – не випадкові, а закономірні».
Провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Іванець додав, що ця риторика допоможе довести, що РФ має намір геноциду:
«Ми в Україні це достатньо усвідомлюємо та відчуваємо, але розуміємо, наскільки важко це буде доводити у міжнародній правовій системі. Тяжкі злочини простіше довести у судах як злочини проти людяності, але важливо довести, що є саме геноцидний намір, щоб у наступному історичному етапі Росія не могла казати, що не вчиняла подібного».
Під час заходу Іванець також презентував збірник матеріалів «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи», підготовлений за результатами міжнародної конференції, присвяченої 90-м роковинам Голодомору-геноциду.
До обговорення також долучилися заступниця гендиректора музею Голодомору-геноциду Ганна Сокиріна, історик Дмитро Білий, президент Української академії та геостратегії Павло Гай-Нижник та інші експерти.
Захід у записі можна переглянути за посиланням.
Матеріал підготовлено редакцією «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» для сайту Укрінформу