У грудні чоловіки частіше приїздили в Україну, ніж виїздили - прикордонники

Аналіз перших тижнів грудня засвідчує, що чоловіки - громадяни України віком 18-60 років більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд.

Про це повідомив Укрінформу речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

"Хибно вважати, що чоловіки виключно намагаються залишити межі України. До того ж, переважна більшість чоловіків – близько 45-50% – це водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів і які внесені у систему «Шлях»", - сказав він.

За словами Демченка, 15-17% – це люди з інвалідністю та багатодітні батьки, які згідно з Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Близько 7 відсотків становлять особи, що визнані непридатними до військової служби, ще близько 3% – це чоловіки, які перевозять через кордон гуманітарні вантажі для потреб військових і населення України і які внесені у систему «Шлях».

Серед інших категорій громадян, яким дозволено перетинати кордон на час воєнного стану, - ті, хто супроводжують осіб з інвалідністю, їдуть у службове відрядження, виховують дитину з інвалідністю або самостійно виховують дитину віком до 18 років, тощо.

Речник ДПСУ повідомив, що за 11 місяців цього року під час перевірок у пунктах пропуску прикордонники виявили близько 3000 підроблених документів. Окрім технічних засобів, які дозволяють перевіряти документи на предмет підробок, підрозділи ДПСУ постійно контактують з різними державними органами для перевірки у разі необхідності законності видачі документів.

Читайте також: У чергах на кордоні з Польщею близько 4000 вантажівок - Демченко

На завершальному етапі - налагодження інформаційного обміну між базами даних Державної прикордонної служби та Реєстром призовників і військовозобов’язаних, а також відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Вже найближчим часом це дозволить прикордонникам у режимі онлайн перевіряти низку документів, які пред’являють громадяни для підтвердження умов перетину кордону.

Як повідомлялося, прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину.