УКРІНФОРМ: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ (23 - 29 лютого 2024 року)
У період з 23 по 29 лютого Укрінформ усебічно висвітлював події двох років повномасштабного вторгнення рф в Україну, підписання безпекових угод та допомогу від союзників.
Одними з провідних тем у період з 23 по 29 лютого стали: два роки від початку повномасштабної агресії рф, а також 10 років окупації АР Крим. Укрінформ дослідив, що змінилося в українському суспільстві за 2 роки війни та якими стали українці після 24.03.2022.
Кремлівська пропаганда намагається виправдати невмотивований напад, дискредитувати Україну в очах світу та позбавити її міжнародної підтримки, деморалізувати українське суспільство. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підготував матеріал про те, як змінювалася російська пропаганда за два роки повномасштабної війни, дослідив інформаційний супровід повномасштабної російської агресії, його динаміку та тенденції.
У лютому виповнюється 10 років окупації російськими військовими АР Крим. Це стало початком російсько-української війни. До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Укрінформ провів бліц-інтерв'ю з людьми, які борються за український Крим та створюють стратегію його визволення, – головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, командиром добровольчого батальйону «Крим» Ісою Акаєвим, постійною представницею Президента України в Криму Тамілою Ташевою та іншими.
Підписання Угод про співпрацю у сфері безпеки між Україною та низкою держав-союзників наприкінці лютого було важливими подіями, що висвітлював Укрінформ. У день другої річниці повномасштабного Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо, які прибули з візитом до Києва. З головами урядів Канади та Італії були підписані двосторонні угоди про співробітництво у сфері безпеки. Журналісти інформагенції усебічно висвітлювали ці важливі події.
Не втрачає актуальності тема надання військової допомоги. Два місяці Україна воює без зброї від США. Як Європа допомагає Україні вистояти, поки демократи і республіканці продовжують “тертися лобами” у Конгресі США. Укрінформ зібрав інформацію про усе, що відомо про постачання Києву з початку 2024 року.
Також Укрінформ розповів про паризьку зустріч союзників, до якої долучився і Президент України. А також - про підсумки конференції на підтримку України, що конкретно там обговорювали та коли отримаємо необхідну нам допомогу.
Проблему на кордоні з Польщею посилюється, її розв’язання - у тривалій перспективі. Про альтернативні торговельні маршрути через Дунай та як це відбуватиметься - у матеріалі про “план Б” українського уряду.
Російські інформаційні операції в Європейському Союзі залишаються серйозною проблемою для безпеки регіону. Ці операції є частиною ширшої стратегії впливу, створення розколу та підриву стабільності західних демократій. Укрінформ пояснює, як кремлівська пропаганда намагається розсварити між собою європейські країни та на яких ключових сферах зосереджені наративи в ЄС.
У звітний період фактчекери Укрінформу роз’яснювали, зокрема, як російська пропаганда продовжує кампанії з дискредитації українських біженців у Європі, поширює антимобілізаційні наративи в Україні, намагається перекласти злочин російської армії на український спецпідрозділ.
А ще агенція спростовувала фейки про “продаж Україною за кордон мільйона літрів донорської крові”, послугу реєстрації одностатевих шлюбів для українських військових в Європі та інше.
Укрінформ системно висвітлює теми щодо впливу війни на екологію нашої країни. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС з мулу піднялися сторічні артефакти. Кореспонденти побували в реставраційному ангарі, де фахівці намагаються «продовжити життя» унікальним знахідкам.
У період з 23 по 29 лютого, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 901 новину, 45 публікацій, 7 інтерв’ю та 22 матеріали у рубриці “Експертиза”.
Топ-5 матеріалів з найвищими показниками щодо переглядів:
-
Туск: Сварка Польщі з Україною зараз була б “найбільшим ідіотизмом в історії”— 85 470
-
Експерт про пілотів російських «СУшок»: Це феномен самогубців – 51 950
-
У Росії націоналізували найбільший електрометалургійний комбінат, власника затримали – 51 858
-
У Пенсійному фонді сказали, кому проіндексують виплати з 1 березня – 41 204
З 23 по 29 лютого на сайті Укрінформу опубліковано ексклюзивні інтерв’ю:
-
Деніел Сайзек, офіційний представник Державного департаменту США: Україна має місце у НАТО. В ексклюзивному інтерв’ю генерального директора Укрінформу Олексія Мацуки - про те, коли Україна зможе вступити у НАТО, чи підтримують Сполучені Штати Америки Формулу миру, яку запропонував офіційний Київ, яка роль Китаю в російсько-українській війні та чи є у США план “Б” в разі несхвалення бюджетної підтримки України.
Відеоверсія інтерв’ю - https://www.youtube.com/watch?v=joVcvBgZ-8w
-
Пія Каума, президентка Парламентської асамблеї ОБСЄ: Підтримуватимемо Україну, чого б це не коштувало. Про враження від поїздки до України, відсутність росіян на Асамблеї й призупинення їх членства в Асамблеї, а також питання про роботу "перекладачки Путіна" в міжнародному секретаріаті ПА ОБСЄ.
-
Таня Файон, віцепрем’єр - міністр закордонних та європейських справ Словенії: Російська агресія може перекинутися на сусідів, якщо допомога Україні буде недостатньою. Про російську війну, європейські перспективи України, позицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та перспективи агресії Москви проти країн НАТО.
-
Вячеслав Гузь, начальник Центрального міжрегіонального управління ДМС у Києві та Київській області: Навіть під час війни Україна залишається привабливою для іноземців. Про те, як повномасштабна війна пришвидшила розв’язання проблем документування громадян України та іноземців, а також чому навіть під час війни Україна залишається привабливою для громадян інших держав.
ТОП-3 щодо найбільшої цитованості матеріалів Укрінформ:
-
Yahoo - French Defence Minister says France will focus on providing Ukraine with aircraft bombs
-
The Telegraph - Ukraine-Russia war latest: Ukraine shoots down two more Russian fighter-bombers
Загальна кількість посилань за звітний період - 13 314 (попередній — 16 949 )
Цього тижня фото Укрінформу з'явилися у матеріалах: