УКРІНФОРМ: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ (1 - 7 березня 2024 року)
Основними темами, які висвітлював Укрінформ у перший тиждень березня 2024 року, були масовані атаки рф на Одесу, знищення чергового російського корабля та проблема інклюзивності в українських містах.
Укрінформ щодня інформує іноземні ЗМІ та журналістів про військову агресію рф проти України, російську пропаганду та викриває методи дезінформації. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, у період з 1 по 7 березня, підготував 4 дайджести, аналітичний матеріал і три англомовні матеріали. А фактчекери Укрінформу опублікували спростування низки фейків російської пропаганди. Серед них - про “про дівчат-підлітків у ЗСУ”, про “план Пентагону з евакуації Зеленського до Львова” та інші.
Не втрачають актуальності теми, що пов’язані з наданням військової допомоги Україні. 1 березня стався один з найбільших скандалів Бундесверу - російська пропагандистка Симоньян оприлюднила запис перехопленої розмови високопоставлених офіцерів про імовірне розгортання ракет Taurus в Україні. Як реагували політики та експерти на інцидент та які його наслідки - у матеріалі закордонної кореспондентки Укрінформу.
У період з 1 по 7 березня, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 643 новину, 38 публікацій, 9 інтерв’ю та 21 матеріал у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найкращими переглядами:
-
Очільник МЗС Литви про загибель дітей в Одесі: для Росії наслідки мають бути серйозні та негайні - 37 137
-
У розвідці відреагували на заяву Москалькової щодо передачі тіл загиблих з Іл-76 - 33 438
-
Повітряні сили вдарили ракетами ще по двох бойових літаках ворога - 25 142
-
“Супервівторок" у США: Байден і Трамп лідирують за попередніми результатами праймеріз - 23 783
-
Нісенітниця й ознака відчаю: МЗС Польщі прокоментувало слова Медведєва про Україну - 23 734
Цитованість матеріалів Укрінформу з 1 по 7 березня (за результатами аналізу з використанням системи YouScan):
-
Onet - Zwierzchnik ukraińskiego prawosławia potępi rosyjską zbrodnię w Odessie
-
Yahoo - European Commission will not hold talks with Russia on continuation of gas transit through Ukraine
-
Yahoo - Deputy PM: Ukraine expects EU accession negotiation framework 'no later than March 12'
-
Yahoo - Six Ukrainians injured after car drives into crowd in Poland
-
Yahoo - Argument resolved between Ukrainian drivers and Polish police near Korczowa checkpoint
Загальна кількість посилань за звітний період - 14 505 (за попередні 7 днів - 13 314 ).
У перший тиждень березня 2024 опубліковано низку ексклюзивних інтерв’ю:
- Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України: Україні треба переходити до переробки, а не експорту сировини. Про підсумки Всеукраїнського економічного форуму “Зроблено в Україні”, діалог влади та бізнесу, підтримку вітчизняних виробників. Відеоверсія інтерв’ю
- Євген Лященко, голова правління АТ «Укрзалізниця»: Маємо вже 62 медичні та 5 реанімаційних вагонів для евакуації поранених. Про переобладнання старих вагонів у медичні – для евакуації поранених бійців ЗСУ, скільки це коштує та скільки часу займає створення шпиталів на рейках.
- Олексій Чернишов, голова правління НАК “Нафтогаз України”: Україна вперше пройшла опалювальний сезон із газом власного видобутку. Про вітчизняний видобуток блакитного палива, збільшення обсягів газу європейських трейдерів в українських сховищах та перетворення НАК “Нафтогаз України” зі збиткового у прибуткове підприємство.
Фото: ExPro
- Володимир Кудрицький, голова правління НЕК “Укренерго”: Експорт української електроенергії збільшується. Про відновлення енергосистеми після масованих ракетних ударів, співпрацю із західними партнерами, профіцит і дефіцит у системі.
- Іван Рябчий, керівник представництва Українського інституту у Франції: У Франції слухають своїх інтелектуалів, тому наша ідея – працювати з ними. Про просування української культури у Франції, особливості місцевої ментальності, «хароших рускіх» у Парижі та свою нову роль.
Фото з особистого архіву Ольги Діброви
-
Ольга Діброва, Посол України у Фінляндії: Фінляндія чітко розуміє ціну свободи та критичну важливість перемоги України. Про ставлення фінів до власної безпеки після вступу до НАТО, їх реакцію на загрози з боку Росії, патріотичне виховання у Фінляндії та чому фіни стежать за виразом її обличчя під час публічних виступів.
Показники щодо загальної відвідуваності україномовної та іншомовної версій сайту за звітний період — понад 1,5 млн (за попередні 7 днів - 1,67 млн), переглядів — понад 3,23 млн ( попередні 7 днів - 3,6 млн), кількість взаємодій із сайтом — понад 8,12 млн (попередній період - близько 9,3 млн).
На Єдиній подієвій стрічці за тиждень випущено 1 679 новин. Редакція оперативної інформації випустила 501 новину (16 з них - ексклюзиви), економічна редакція — 109 (з них 5 - ексклюзиви), регіональна — 403 новини. Повідомлень іноземними мовами за тиждень — 793 (у середньому щодоби - 113 новин). Загалом, журналісти закордонної редакції випустили 302 новин, 8 публікацій, 15 відео та 159 фото.
Загальні показники щодо кількості підписників у соціальних мережах, де представлено агенцію — 521 218 (попередній тиждень - 520 541), охоплення — понад 8,25 млн (попередні 7 днів - 9,9 млн).Фотокореспонденти “Укрінформу” з 1 по 7 березня зробили 75 фоторепортажів, загалом опубліковано - 1 345 фотографії.
Кількість підписників YouTube-канал UkriformTV за 7 днів зросла на 3,2 тис. Станом на 7 березня їх - 861 тис (попередні показники - 858 тис). Переглядів відео на YouTube-каналі – 2,3 млн (попереднього тижня – 2,9 млн). Це, у середньому, - понад 320 тисяч щодоби (попереднього тижня - 410 тисяч щодоби).
ТОП-3 матеріали Укрінформу за переглядами:
-
Із бойовою медикинею з Німеччини Діаною Вагнер прощаються у Києві – 309 тис
-
Кремль хоче дестабілізувати ситуацію всередині України і послабити супротив окупантам, - ГУР – 40 тис переглядів
- У Києві через ракетний удар пошкоджено СТО – 25 тис переглядів
Гостем “Станції Краматорськ” став Гамлет Авагян із позивним “Гамлет”, молодший лейтенант, командир підрозділу Р.У.Г. у складі 59 ОМПБр. Гамлет - вірменин, однак уже давно живе в Україні, має тут родину і вважає Україну своєю другою батьківщиною. До повномасштабної війни проживав із сім’єю в Маріуполі. Він брав участь в АТО з 2015 року. Від 2016 року служить у ЗСУ за контрактом. Тепер військовик захищає Україну в складі штурмового підрозділу ГРУ.
Текстова версія - на сайті Укрінформу.