ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ЛЮТИЙ 2024 РОКУ
Укрінформ оперативно та усебічно висвітлював міжнародну активність керівників держави та урядовців, важливі події та заходи на підтримку України у світі.
У лютому читачів та глядачів Укрінформу найбільше цікавили теми з перезавантаження у керівництві ЗСУ, міжнародні конференції щодо надання військової допомоги України, а також підсумки двох років повномасштабного вторгнення рф.
Агенція активно інформувала аудиторію про зусилля щодо фінансової та військової підтримки України. Важливою подією лютого-2024 стало 19-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Журналісти оперативно висвітлювали засідання. Опубліковано низку інформаційних та аналітичних матеріалів щодо підсумків засідання.
Укрінформ активно висвітлював 60-ту ювілейну Мюнхенську безпекову конференцію. Журналісти агенції перебували на полях заходу. Серед контенту - новинні матеріали, коментарі, стріми з місця події, аналітичні матеріали, ексклюзиви та репортажі. На UkriformTV було розміщено 23 інформаційні відеоповідомлення про Мюнхенську безпекову конференцію. З них 17 - власного виробництва. Також опубліковано 3 спеціальні репортажі. Ці відеоматеріали отримали понад 55 тисяч переглядів, показники щодо охоплення - майже 1,5 млн.
ТОП-3 відео власного виробництва про Мюнхенську безпекову конференцію щодо переглядів:
-
Екслюзивні кадри підготовки Президента України до виступу на МБК, його зустріли оплесками
-
Президент зустрівся з Марком Рютте, прем’єр-міністром Нідерландів
Підписання Угод про співпрацю у сфері безпеки між Україною та низкою держав-союзників наприкінці лютого було важливими подіями, що висвітлював Укрінформ. У день другої річниці повномасштабного вторгнення рф Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо, які прибули з візитом до Києва. З головами урядів Канади та Італії були підписані двосторонні угоди про співробітництво у сфері безпеки. Укрінформ усебічно висвітлював ці події.
Також Укрінформ детально розповідав про паризьку зустріч союзників, до якої долучився і Президент України. А саме, про підсумки конференції на підтримку України, що конкретно там обговорювали та коли отримаємо необхідну нам допомогу.
Надактуальною у лютому була тема перезавантаження у Збройних силах України. Звільнення Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ і призначення на цю посаду Сирського - одна з популярних тем, що цікавила читачів Укрінформу. Журналісти оперативно зібрали низку коментарів експертів та новинних матеріалів, щоб якнайширше висвітлити ці теми. Укрінформ розповів про нову команду та розпитав експертів, як вони оцінюють зміни у керівництві ЗСУ.
Укрінформ продовжив висвітлювати тему української відбудови. У лютому опубліковано низку матеріалів про відновлення міст, які зруйнували росія. Серед них, зокрема, репортажі про те, як відновлюють Ірпінь, Баштанку та інші.
Росія й далі намагається сіяти розкол в українському суспільстві та міжнародній спільноті, вкидаючи в інфопростір фейки. Тому Укрінформ продовжує комунікувати теми, які допомогають суспільству захиститись від ворожої пропаганди, розвивати напрацьовані інформаційні та аналітичні продукти для боротьби з російською дезінформацією та пропагандою.
Головна редакція Укрінформу - “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” - протягом лютого оперативно інформувала українську та іноземну аудиторії про події російсько-української війни, системно протидіяла російській дезінформації, співпрацювала з профільними відомствами, дипломатичними представництвами та партнерами щодо формування політики “єдиного голосу”. Проведено аналіз світового, українського та російського медіапросторів для виявлення інформаційних загроз. Зокрема, у лютому проаналізовано низку російських вкидів про “втому Заходу від України”, “наступ на Одесу”, “про удар по полігону в Селидовому”, “про перемовини, ЗСУ, США” тощо. Також серед російських ІПСО були наративи щодо мобілізації в України та націлені на розпалювання ворожнечі між угорцями та українцями. Інфопродукт “Основні позиції інформаційного реагування. Пояснюємо складні речі простими словами” щодня інформує про основні події російського вторгнення в Україну. Він розсилається на міністерства України, Верховну Раду, Кабінет міністрів, закордонні дипломатичні установи, спецслужби, відомства та Єдиний марафон.
У лютому 2024 року на україномовній версії сайту Укрінформу опублікували 7 460 новини, 181 публікацію, 31 інтерв’ю та 79 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найкращими переглядами:
-
Загибель мобілізованого у перший день служби: Лубінець взяв справу на контроль – 250 786
-
У Сирського розповіли, як служити під командуванням «жорсткого» генерала (ексклюзив Укрінформу) – 200 321
-
Експерт про пілотів російських «СУшок»: Це феномен самогубців – 86 200
-
Туск: Сварка Польщі з Україною зараз була б “найбільшим ідіотизмом в історії”— 85 470
Щодо цитованості у лютому. ТОП-3 матеріалів по найбільшому охопленню аудиторії:
-
The Daily Mail Polish farmers to step up protests with total blockade of Ukrainian border
-
The Guardian Russia-Ukraine war: fire at major Russian oil refinery after drone attack – as it happened
-
Reuters Polish farmers to step up protests with total blockade of Ukrainian border
За результатами аналізу з використанням YouScan, загальна кількість посилань за лютий 2024 - 63 223 (січень - 63 542).
У лютому кореспонденти Укрінформу продукували значну кількість ексклюзивного контенту - інтерв’ю, коментарі та відеопродукти.
Серед знакових інтерв’ю: