На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї - глава МВС
На руках у громадян України наразі може бути від 1 до 5 мільйонів одиниць зброї.
Про це на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми сьогодні говорили, скільки зброї на руках (може бути – ред.) у наших громадян. Від мільйона до 5. Але мільйон – це теж багато. А скільки гранат на руках у наших громадян? Теж багато. І ми маємо зробити все, щоб ця зброя, ці боєприпаси, потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян», - зазначив він.
За його словами, станом на сьогодні майже вся зброя, яка була видана громадянам, є облікованою.
Окремо Клименко зазначив, що наразі на руках у громадян незаконно перебуває певна кількість одиниць трофейної зброї.
«Але ми свідомо розуміємо, що (наразі – ред.) вона має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні (народні депутати – ред.) прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, він має принести її до поліції й зареєструвати», - поінформував міністр.
Очільник МВС заявив, що після цього цю зброю з боєприпасами громадяни зможуть зберігати у себе до закінчення режиму воєнного стану.
«Після 90 днів після закінчення режиму воєнного стану кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї тощо», - сказав він.
Клименко зазначив, що наразі мова йде про культуру використання зброї, що є на руках в українських громадян.
«Як тільки ми цю культуру зможемо виховати у людей, тоді ми зможемо говорити про те, що ми можемо зробити наступний крок щодо володіння зброєю. У той же час не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у цих людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу», - додав міністр.
Як повідомлялося, Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України був створений у мирний час як майданчик для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, щоб допомагати розвʼязати нагальні проблеми регіонів.
В умовах повномасштабної війни актуальність Конгресу стала в рази більшою. Від оперативності розв'язання проблемних питань у громадах часто залежить не лише добробут мешканців, а і безпека їхнього життя.
Як повідомляв Укрінформ, на після визволення Київщини на облік було поставлено понад три тисячі одиниць трофейної зброї.