Донати для захисників неба залежать не від зарплати, а від кількості обстрілів - військовий
Збір коштів для захисників неба зазвичай триває менш активно, ніж для інших військових, бо люди не завжди розуміють потреб сил ППО.
Про це в черговому випуску проєкту “Лещенко запитує” розповів заступник командира взводу матеріально-технічного забезпечення сил ППО, в цивільному житті художник Владислав Мельник.
За його словами, люди знають, що завжди є потреба в пікапах, FPV-дронах і в тому, про що говорять більш відкрито. А от пояснити, навіщо силам ППО потрібен літієвий кабель – буває складно, зазначив військовий.
“ППО потрібні різні джерела безперебійного живлення. У випадку руйнування, якщо є потрапляння у місце дислокації будь-якого підрозділу, з авіацією втрачається зв’язок і вся протиповітряна операція зривається”, - зазначив Мельник.
За його словами, донати для захисників неба залежать не від зарплати, а від кількості обстрілів.
Він розповів, що потрапив служити у дуже сучасний підрозділ, де командування залучає до завдань людей таким чином, щоб їхні цивільні навички працювали на них вже на службі. Тому його комунікативні навички дуже допомагають діставати необхідне.
“Мистецтво можна застосовувати на благо, якщо ти розумієш, що відбувається навколо”, - зауважив Мельник. За його словами, вже вдалося зібрати фандрейзингом для свого підрозділу понад 25 мільйонів гривень та кошти на чотири бортові машини для зенітно-ракетного дивізіону. Утім, він вважає, що цього недостатньо, бо в цілому не вистачає.
Мельник переконаний, що живопис допомагає відволіктися від тяжких реалій війни. Після того, як у будинок, де минуло його дитинство у Дніпрі, влучила ракета та знищила весь під’їзд, він узяв до рук пензля та створив картину. Тоді він ще не був у Збройних силах. Тепер же на малювання не вистачає часу.
“Пам’ятаю, я мав 15 діб відпустки і весь цей час я віддав мистецтву”, - розповів військовий.
Мельник переконує, що у Збройні сили йти не страшно. «Страшно думати про те, що якщо ти щось не зробив на благо, то буде гірше. Я думаю, що кожен, хто має щось таке, що робить дуже круто, може застосувати це на війні”, - зауважив боєць.
Владислав Мельник, художник-абстракціоніст. Його картини зберігаються у приватних колекціях по всьому світу — від Нью-Йорка до Мілану. Мав виставки в Римі, Штутгарті, Давосі на Світовому Економічному Формі, а також по всій Україні
Світовій артспільноті його мистецтво відоме завдяки публікаціям у міжнародних медіа, серед яких Hypebeast, Kaltblut, Elle.
Долучившись до Збройних сил України, Влад Мельник почав займатися матеріально-технічним забезпеченням. Серед його обовʼязків — пошук донорів та інвестицій для забезпечення роботоздатності Повітряних сил України.