Громадські організації зможуть напряму отримувати гроші від міжнародних донорів - Верещук
Представники 16 громадських організацій у Кабінеті Міністрів взяли участь у презентації «Стратегії забезпечення локального лідерства в реагуванні на гуманітарні кризи та закладання фундаменту для ефективного відновлення України».
Як передає Укрінформ, у церемонії підписання взяли участь віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, гуманітарна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун та керівниця Альянсу Українських організацій громадянського суспільства Людмила Леонова.
"Це непересічна подія, тому що українські громадські організації об'єдналися, напрацювали стратегію свого розвитку. Альянс громадських організацій, які працюють у сфері гуманітарного реагування, напрацював стратегію, яку визнала міжнародна спільнота. Підтримали написання цієї стратегії Програма розвитку ООН та низка посольств, зокрема, Норвегії та Німеччини", - повідомила на брифінгу Верещук.
За її словами, стратегія, зокрема, підтримає локалізацію виділення допомоги від великих донорів напряму громадським організаціям на місцях у сфері гуманітарного реагування.
"Кошти, які надають донори на підтримку цивільного населення та на реагування на нагальні потреби цивільного населення, йтимуть напряму до наших українських організацій. Це дуже важливо, бо раніше кошти йшли через оонівські, міжнародні організації, які вже потім шукали наших субконтрактерів, виконавців. А наші організації раніше дуже рідко мали доступ до великих донорських коштів. Тепер це стане можливим. Міжнародна спільнота визнала організованість, системність, спроможність наших організацій використовувати цільово й професійно ті кошти, які надходять в Україну на гуманітарному фронті", - зазначила Верещук.
Як повідомили у Мінреінтеграції, учасниками розробки стратегії стали 16 громадських організацій, які працюють, зокрема, у сфері гуманітарного реагування: благодійний фонд "Право на захист", благодійна організація "Національна мережа розвитку локальної філантропії", громадська організація "Helping to Leave", громадська організація "Philanthropy in Ukraine", Товариство Червоного Хреста України, громадська організації "Проліска", благодійна організація "БФ "СХІД-СОС", міжнародна благодійна організація "Фонд Східна Європа", благодійна організація "Благодійний фонд "Сміливі", міжнародний благодійний фонд "Карітас України", благодійний фонд "Твоя опора", громадська організація "ІСАР Єднання", громадська організація "Дівчата", благодійна організація "Українська освітня платформа", громадська організація "КРИМСОС" та Альянс Українських організацій громадянського суспільства.