В Оттаві висадили каштан у пам’ять про загиблих від російського вторгнення дітей

Фото

У ботанічному саду Оттаву було висаджено білий каштан в пам’ять про сотні українських дітей, які загинули унаслідок збройної агресії Росії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, каштан символічно посадила українська правозахисниця, лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук.

“У цій російській війні проти України ми боремося за свободу, а вона не може бути обмежена національними кордонами”, - сказала Матвійчук.

Вона додала, що незважаючи на увесь біль та складнощі, "історія України - життєстверджувальна".

Для церемонії було обрано саме білий каштан, оскільки це дерево - офіційний символ Києва.

За словами представника ботанічного саду, каштан буде взяте під опіку й він “увійде до нашої давньої колекції”

Читайте також: Українці Чикаго зустрілися з нобелівською лауреаткою Олександрою Матвійчук

Також Олександра Матвійчук поспілкувалася про захист громадянських свобод із міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі.

“Мала змогу зустрітися з Олександрою Матвійчук. Ми поговорили про важливість захисту громадянських свободи та її намагання робити це як витривалої української жінки. Дякую, Олександро, за твою відвагу”, - написала Жолі у соцмережі X.

Фото: Мелані Жолі / X

Як відомо, Олександра Матвійчук – українська правозахисниця, лауреат премій імені Василя Стуса та «Захисник демократії». Голова організації «Центр громадянських свобод», нагороджена Нобелівською премією миру 2022 року. Працює над питанням прав людини в Україні та регіоні ОБСЄ. Цього тижня, за підтримки Канадсько-української фундації, вона розпочала канадський тур, у рамках якого проведе зустрічі в Оттаві, Торонто, Монреалі та Вінніпезі.

Читайте також: Правозахисниця Матвійчук закликала Трюдо надати Україні більше зброї

Нагадаємо: у вівторок у центрі Оттави відбулася акція, приурочена до Дня вшанування пам’яті українських дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії. Активісти створили на галявині поблизу парламенту тимчасовий меморіал з іменами понад пів тисячі дітей, яких убила Росія. До короткої церемонії відкриття приєдналися депутати парламент Канади, члени української громади та дипломатичної спільноти.