Мінветеранів працює над створенням єдиної інфраструктури
Міністерство у справах ветеранів працює над створенням єдиної ветеранської інфраструктури, яка включатиме інструменти реабілітації та інтеграції ветеранів у цивільне життя.
Про це у Вінниці на третьому Всеукраїнському діалозі «Громади - ветеранам» повідомив в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, передає Укрінформ.
«Міністерство у справах ветеранів працює над створенням єдиної ветеранської інфраструктури, яка дасть можливість поєднати усі ветеранські політики, починаючи від державної, регіональної і територіальних громад. Наразі вже створений Всеукраїнський ветеранський фонд, який дає можливість реалізувати ветеранське підприємництво. Це Державна установа Національне військово-меморіальне кладовище безпосередньо для побудови першого в історії нашої незалежної держави національного військово-меморіального кладовища», - зазначив Порхун.
За його словами, складовою єдиної ветеранської інфраструктури також є відкриття окремих ветеранських вікон у Центрах надання адміністративних послуг. Наразі їх відкрили вже 869, але у міністерстві прагнуть, щоб вони запрацювали у кожній громаді для ефективного доступу ветеранів до всіх адмінпослуг, які гарантує держава.
Посадовець також зазначив, що йдеться й про створення вебплатформи, яка дає можливість діджиталізувати усі процеси, які планує втілити Міністерство у справах ветеранів.
В. о. міністра зазначив, що до цього переліку також входять і створювані при опорних лікарнях країни реабілітаційні відділення: 115 вже діють, ще 86 планується відкрити.
«Також ми розробили методичні рекомендації, і вчора я їх підписав, про створення Ветеранських просторів. Ми розуміємо, що це необхідний інструмент для зустрічі ветеранів і ветеранок, членів їх сімей т а родин загиблих захисників», - сказав Порхун.
Він уточнив, що міністерство розраховувало на створення 450 таких центрів, але сподівається, що їх буде більше і вони покриють усю територію крани.
В.о. міністра закликав громади та міжнародних партнерів долучатися до реалізації цього проєкту.
Також він згадав про створення ефективної програми протезування військовослужбовців. Діють вже 62 профільних підприємства.
Окрім того, наразі спільно із МОЗ України обговорюється відкриття ста інформаційних румів у лікарнях, де ветерани, проходячи реабілітацію, зможуть отримувати всю необхідну інформацію про державні послуги і програми, які допоможуть їм інтегруватися у цивільне життя.
Як повідомлялося, наразі в Україні кількість ветеранів перевищує мільйон осіб, ще 3,5 мільйона - це члени їхніх родин та сімей загиблих захисників.
Фото ілюстративне