На Прикарпатті «Маскувальні феї» розгорнули 22 локації для плетіння сіток

Фото

На Прикарпатті волонтерський центр «Маскувальні феї» розгорнув 22 локації для плетіння сіток на фронт, адже більше сотні сіток перебувають у черзі через брак рук та матеріалу.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла координаторка волонтерського центру «Маскувальні феї» Олена Николин.

«У нас по місту і області створені 22 локації…Найбільше їх у Франківську – 8 локацій. У нас плетуть сітки у храмах, в музеях, бібліотеках, дитячих садочках у дворах і на IT-фірмах. Ми маскували дуже багато техніки – літаки, кораблі, танчики специфічні. Єдина наша проблема в тому, що є черга. Тобто, хлопці звертаються по сітку, а ми відповідаємо, що це буде щонайменше за три тижні часу. Нині у черзі – понад 104 сітки. Нам не вистачає рук, матеріалу», - розповідає Олена Николин.

Аби черга на сітки рухалась жвавіше, «Маскувальні феї» вирішили залучати людей на велелюдних вулицях та у місцях відпочинку. Зокрема в Івано-Франківську нещодавно додались дві локації – на Валах та у парковій зоні. Людям пропонують бодай на 10 хвилин прикласти руки до сіток або просто допомогти коштами. Кажуть, найкращий принцип «Плети, або плати».

«Немає маленької допомоги чи донатів. Останній раз ми отримали донат у 1 грн 44 коп. і він був вирішальним для закриття збору, наче вишенькою на торті», - зазначила координаторка волонтерського центру.

За її словами, продуктивність «фей» – 5-6 тис. кв. м сіток або 100-150 сіток на місяць. Бюджет «Маскувальних фей» – 150-200 тис. грн. Левова частка грошей йде на придбання основи сіток, решта – на рулони з матеріалом, його порізку, транспортування.

Читайте також: У модульному містечку Львова переселенці плетуть маскувальні сітки для ЗСУ

«Але ми ще досі не відмовляємось від секондхендовських матеріалів, аби досягти бажаних відтінків. Зараз плетемо два кольори, перший - беж, пісок, камуфляж на степові зони Запоріжжя, а Харківщина, Донеччина – тьмяний зелений, бо трава вже там вигорає. Навіть на зимових сітках у нас були 9 різних кольорів», - розповіда Николин.

Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті волонтери за рік сплели 14 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток.

Фото: Марфа Огнешкіна/Фейсбук